KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sinema miniklerin ayağına geldi
Sinema miniklerin ayağına geldi
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 10:19
  • 696
  • 0

Sinema miniklerin ayağına geldi

Başiskele Belediyesi, ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ nedeniyle düzenlediği özel programda sinemayı miniklerin ayağına getirdi

Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü` kapsamında ilçedeki minikler için özel bir program düzenleyerek sinemayı miniklerin ayağına getirdi. Başiskele Belediyesi Konferans Salonu`nda gerçekleşen sinema keyfinde ‘Buz Devri 4` filmini seyreden çocukların mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.

 
SİNEMADAYMIŞ GİBİ...
Kültür sosyal işler müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen organizasyonda daha önce hiç sinemaya gitmemiş ve gidemeyecek durumda olan minikler davet edildi. Bu özel organizasyonda salona film makinesi, patlamış mısır ve pamuk şeker arabası getirilerek miniklere bir sinema ortamı yaratıldı.
 
PALYAÇOLAR DA VARDI
Film aralarında palyaçolarla birlikte oynayan çocuklar gönüllerince eğlendi. ‘Buz Devri 4` animasyonunun gösterildiği programda çocuklar dev ekranın büyüsüyle filmi büyük keyifle seyretti. Okullarından belediyenin otobüsleriyle alınan minikler gösteri sonunda da yine aynı şekilde evlerine bırakıldı. 
 
DOYASIYA YAŞASINLAR
Kültür ve sosyal işler müdürlüğü müdür yardımcısı Öznur Altıntaş organizasyonla ilgili şunları söyledi: “Bu programdaki amacımız; Başiskele`deki tüm çocukların bu etkinliğe katılmasından ziyade sinemaya gidemeyen çocukların Dünya Çocuk Hakları Haftası`nda eğlenme hakkını doyasıya yaşamasıydı. 
 
AMACIMIZA ULAŞTIK
Program sonunda bize teşekkür eden ve aynı programın yapılmasını bir daha isteyen çocuklarımızdan da anladık ki amacımıza ulaşmışız. Onların eğlenmesine vesile olmuşuz. Bu konuda bize destek veren başkanımız Hüseyin Ayaz`a teşekkür ediyor ve ondan aldığımız bu enerjiyle daha bir çok benzer programı da önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz”
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ