KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Sırada Azeri Kültür Evi var
Sırada Azeri Kültür Evi var
Güncel
02 Aralık 2010 Perşembe 13:24
  • 898
  • 0

Sırada Azeri Kültür Evi var

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Thökly İmre Evi, Mevlevi Evi ve Gazi Evi’nin ardından şimdi de Azeri Evi Kültür Evi’ni faaliyete geçiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark`taki kültür evlerine bir yenisini daha ekliyor. Farklı kültürleri yaşatmak ve bu kültürleri halkın tanımasını sağlamak amacıyla kültür evleri oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Azeri Kültür Evi`yle yelpazesini genişletiyor. Azeri Kültür Evi, Orta Asya`daki Türk yaşamını ve geleneklerini yansıtan bir mekân olacak.


İHALESİ YAPILDI

Büyükşehir kültür evinin tadilatı için ihaleye çıktı. 6 firmanın katıldığı ihalede en düşük teklifi 118 bin TL ile Giray İnşaat verirken en yüksek teklif 197 bin TL ile Vatan Yapı`dan geldi. Azeri Kültür Evi, yer tesliminin ardından üç ay içerinde tamamlanarak ziyarete açılacak. Kültür evi Seka Fabrikası alanındaki eski lojmanların elden geçirilmesiyle oluşturulacak.
 

AZERİLER MUTLU
Kocaeli`de yaşayan Azeri vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanan kültür evinde Hocalı Katliamı gibi unutulamayacak zulümlerin belgeleri sergilenecek. Kültür evinde ayrıca Azeriler`in renkli yaşamları da yer alacak. Kültür evinin içinde kültürel etkinliklerin yapılabileceği sergi salonu, tanıtım ve sinevizyon odaları ile kütüphane ve idari birimler yer alacak.


İhaleye katılan firmalar ve teklifleri:
Giray İnşaat 118 bin TL, Ataç İnşaat 179 bin TL, Hür İnşaat 181 bin TL, Mes İnşaat 183 bin TL, Uğur-Tem İnşaat 189 bin TL, Vatan Yapı 197 bin TL.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ