KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Şirket hurdacıda çıktı
Şirket hurdacıda çıktı
Güncel
06 Kasım 2009 Cuma 10:45
  • 3925
  • 4

Şirket hurdacıda çıktı

Osman Nuri Yaman ve yönetim kurulu, kurduğu şirketle övünüp duruyor. İzmit’in merkezinde bir şirket binası tutamayan yönetim, Vezirçiftliği’nde kendilerine yakışır, bir hurdacı dükkanını adres gösterdi ve acizliklerini bir kez daha gözler önüne serdi

Merkezden bir büro neden tutulmadı?
Kocaelispor Yönetim Kurulu şirket oluşumunu sağladıktan sonra yer arayışlarına hızla başlamıştı. Şehir merkezinde becerip bir büro dahi tutamadılar. Tuttukları iki işyeri Ticaret Odası tarafından onaylanmadı. Çareyi Vezirçiftliği`nde Özkaya İş Merkezi`ni adres olarak göstermekte bulunan yönetim, bu binada bir büro kiraladı. Ancak büroya becerip bir tabela dahi takamadılar. Sözde bu şirket Kocaelispor`un kurtuluş reçetesi ve bu yönetim hala kurulan hayali şirketle övünüyor.
 

 

Erturan`ın işyeri kabul edilmedi
Kocaelispor Yönetim Kurulu göreve geldiği günden itibaren şirket kurma çalışmalarını yürütüyordu. Şehir merkezinde yer bulamayan yöneticiler, yönetim kurulu üyesi İsmet Erturan`ın işyerini adres olarak gösterdi. Ticaret Odası ise gösterilen bu adresi kabul etmedi. Daha sonra iki farklı adres daha gösterildi fakat gösterilen bu iki adreste Ticaret Odası tarafından kabul edilmedi. Yeşil siyahlı yönetim son çare olarak Yeni Gölcük Yolu Üzeri, Fatih Mahallesi Özkaya İş Merkezi, No 100, Kat 3, Vezirçiftliği Mevkii İzmit adresini gösterdi ve Ticaret Odası`ndan onay aldı.

 

100 bin TL sermaye ile kuruldu
Kurulan şirketin sermayesinin ne kadar olduğu merakla ediliyordu. Yaptığımız araştırmada şirketin 100 bin TL sermaye ile kurulduğu nu öğrendik. Ticaret Sicil Gazetesi`nde yayınlanan adresi merak ettik ve araştırdık. Şirket adresini araştırdıkça enteresan gelişmelerle karşı karşıya kalmaya başladık. Vezirçiftliği`nde bulunan Özkaya İş Merkezi`nde gösterilen adreste böyle bir büroya rastlayamadık. Özkaya iş merkezinin Fatih Caddesi`ne bakan tarafından boş bir büronun adres olarak gösterildi fakat bu büronun bugüne kadar kullanılmadığını öğrendik. Yönetim övündüğü şirketin de fiyasko olduğunu tespit ettik.

 

50 TL`den 2 bin hissesi var
Kocaelispor Spor Promosyon Organizasyon, Tanıtım, İML, Filmcilik şirteti yönetiminde kimler olduğunu merak ediyorduk. Yaptığımız araştırmalarda Kocaelispor Yönetim Kurulu`nda yer alan altı yöneticinin olduğunu öğrendik.
6 kurucu ortaktan oluşan şirket yönetiminde hisse dağılımı ve ortaklık limiti şöyle: Osman Nuri Yaman 340 hisse 17 bin TL tutar. Ahmet Emin Gençyılmaz 340 hisse 17 bin TL tutar. Kemal Koyaş 340 hisse 17 bin TL tutar. Gökhan Ovat 340 hisse 17 bin TL tutar. Burhan Kaynar 320 hisse 16 bin TL tutar. Furkan Akyol 320 hisse 16 TL tutar. 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ