KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Sirmen, İZGAZ yüzünden ceza yedi
Sirmen, İZGAZ yüzünden ceza yedi
Güncel
19 Kasım 2009 Perşembe 17:14
  • 4419
  • 12

Sirmen, İZGAZ yüzünden ceza yedi

Sirmen, İZGAZ'ın kuruluşunda memuriyet görevini ihmal etme ve kamuyu zarara uğratma suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi

Üç dönem üst üste İzmit Belediye Başkanlığı yapan Sefa Sirmen, İZGAZ yüzünden ceza yedi. Sirmen, belediye başkanlığı döneminde İZGAZ`ı hazine bütçesiyle Fransız firmaya yaptırmıştı. Hazine, İZGAZ`ı maliyetinden çok yüksek fiyata yaptırdığı gerekçesiyle işi yapan şirkete dava açması için Sirmen`e uyarıda bulunmuştu. Ancak bu konuyla ilgili girişimde bulunmayan Sirmen`e bu kez hazine tarafından “Görevini kötüye kullanma, ihmal ve kamuyu zarara uğratma” gerekçesiyle dava açıldı.
 

İTİRAZ EDECEK
Kocaeli 6. Asliye Ceza Mahkemesi`nde görülen duruşmaya Sefa Sirmen katılmadı. Mahkeme heyeti Sirmen`in 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Daha sonra Sirmen`in dava süresince iyi halini göz önünde bulundurularak cezasının 1/6 oranında düşürülüp 5 ay hapis cezasına çarptırılması kararlaştırıldı. 600 TL para cezasına da çaptırılan Sirmen ayrıca 5 yıl boyunca denetime tabi tutulacak. Sirmen`in avukatı Merih Kuruçelik karara itiraz edeceklerini açıkladı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ