KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sirmen, Yurtkent kuruyor
Sirmen, Yurtkent kuruyor
Güncel
14 Aralık 2009 Pazartesi 13:51
  • 5410
  • 28

Sirmen, Yurtkent kuruyor

Sefa Sirmen, Köseköy’de bulunan arazisinin üzerine bin 500 öğrencinin barınabileceği bir kent kurmak üzere kolları sıvadı

İlimizde 14 yıl belediye başkanlığı, 5 yıl milletvekilliği yapan, 29 Mart yerel seçimlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı`na aday olan ama seçilemeyen Sefa Sirmen, ilginç bir projeyi hayata geçiriyor. Sirmen, ilimizde bir ilke imza atacak, bin 500 kız ve erkek üniversite öğrencisinin barınacağı dev bir yurtkent kuracak.

 

125 DÖNÜM ARAZİYE
Sirmen, Kartepe ilçesine bağlı Köseköy sınırları içinde, Kolordu Komutanlığı`nın hemen yanında bulunan kendisine ait 125 dönümlük araziye içinde sinema, kafeterya, alışveriş merkezi, restoran ve spor salonlarının da bulunduğu dev bir kompleks yapmayı planlıyor. Uzun zamandır bu proje üzerinde çalışan Sirmen, sonunda düğmeye bastı.

 

KARABALIK`I ZİYARET
Geçen hafta Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karablık`a ‘hayırlı olsun` ziyaretinde bulunan Sirmen, ilçe sınırları içinde kurmayı düşündüğü yurtkent projesi hakkında ayrıntılı bilgi verdi, destek istedi. Proje karşısında bir hayli heyecanlanan Karabalık`ın, Kartepe`nin gelişmesine yönelik bu tür tesislerin yapılması için gerekli bütün kolaylıkları sağlamaya hazır olduğunu söylediği öğrenildi.

 

YURT AÇIĞI VAR
Kocaeli Üniversitesi`nde 65 bin öğrenci okuyor. Özel ve devlet yurtlarında ise sadece 6 bin 500 öğrenci barınıyor. Korkunç boyutları bulan yurt açığı konusunda şimdiye kadar hiçbir kurum istenilen düzeyde bir çalışma yapmadı, proje üretmedi. Sefa Sirmen`in yapmayı düşündüğü yurtkent projesini üniversite yönetimi de destekliyor.

 

KONUT YAPMAK İSTEMİŞTİ
Sefa Sirmen kendisine ait olan bu paha biçilmez arazi üzerine daha önce konut yapmak istemiş, fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çeşitli zorluklar çıkarıp konut projesini engellemişti. Uzun zamandır bu arazi üzerine bir şey yapmayı düşünmeyen Sirmen`in şimdi bu alanı çok farklı bir şekilde değerlendirmeyi planladığı belirtiliyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ