KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Sirmen: Taş ocağına izin vermezdim
Sirmen: Taş ocağına izin vermezdim
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 08:43
  • 2551
  • 20

Sirmen: Taş ocağına izin vermezdim

Maşukiye -Yanıkköy’de taş ocağı kurulmasına tepkiler sürerken, eski başkan Sefa Sirmen, “Başkan olsaydım taş ocağının açılmasına asla izin vermezdim” dedi
Yüksek Hızlı Tren güzergahı için ihtiyaç duyulan malzemenin temini için Maşukiye`de kurulması planlanan taş ocağına çevrecilerin ve bölge halkının tepkileri sürüyor. Tartışmaya CHP İzmit Büyükşehir Belediye eski başkanı ve eski milletvekili Sefa Sirmen de katıldı. Yüksek Hızlı Tren`e kendisi dahil hiç bir vatandaşın karşı olmadığını belirterek, Maşukiye-Yanıkköy mekviinde açılmak istenen taş ocağının bölgedeki turizmi derinden etkileyeceğini söyledi. 
 
HALKIN YANINDA 
Yakın dostlarının düzenlediği sürpriz doğum günü partisinde gazetemize açıklamalarda bulunan Sirmen, sadece maliyet bahane edilerek, bu bölgede taş ocağı açılmasının doğru olmadığını belirtti. Bölge halkının turizmden beslendiğini vurgulayan Sirmen, “Belediye Başkanı olsaydım bu katliama asla izin vermez, halkın yanında olurdum” dedi.
 
TURİZMDEN BESLENİYOR 
Kocaeli genelinde halen işletilen 70`in üzerinde taş ocağı olmasına rağmen, turizmle geçinen Maşukiye`de doğa katledilerek taş ocağı açılmasının anlamsız olduğunu belirten Sirmen, “Maşukiye kentin tek turizme açılan bölgesidir. Halkın ısrarlı tepkisine rağmen burada açılmak istenen taş ocağı bölgedeki turizmi olumsuz yönde etkiler. Tepkilere rağmen ocak açılmak isteniyorsa halkı yok saymaktır. Belediye başkanı olsaydım halkımın yanında olurdum” diye konuştu.
 
TAŞ OCAĞI AÇILMAMALI 
Sirmen, “Kent idarecilerinin ve yöneticilerinin tek görevi halkının mutluluğunu düşünmektir. Ancak bugün gelinen nokta böyle değildir. Halkın düzeni bozulmak isteniyor. Gelir kaynakları kesiliyor. Halk rahatsız ediliyor. Bu doğru bir mantık değiltir. Yanıkköy`de açılamak istenen taş ocağı bölgedeki turizim yatırımcılarını da kaçırtır. Bu inadı doğru bulmuyorum ve taş ocağı burada açılmamalıdır” ifadesini kullandı. 
 

63 YAŞINA GİRDİ

5 Aralık 1949 doğumlu olan Sefa Sirmen`e dün dostları sürpriz bir doğum günü partisi düzenledi. Büyükşehir Belediyesi`nin bağımsız meclis üyesi Adnan Uysal, Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Sirmen`i önce Köfteci Selman`da ağırladı. Öğle yemeğinin ardından doğum günü pastası kesildi. Dostları Sirmen`e kravat hediye etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ