KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Sirmen’i tebrik etmeyen Şensoy’a tepki gösterdi
Sirmen’i tebrik etmeyen Şensoy’a tepki gösterdi
Güncel
04 Kasım 2010 Perşembe 15:21
  • 1295
  • 0

Sirmen’i tebrik etmeyen Şensoy’a tepki gösterdi

Sefa Sirmen’e tebrik ziyaretinde bulunan CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri, Sirmen’i arama zahmetinde dahi bulunmayan il başkanı Ferhan Şensoy’a tepki gösterdi

Ülkemizde en çok konuşulan ve tartışılan davaların başında gelen, seçimlerde siyasi malzeme haline getirilen Yuvacık Barajı davası geçtiğimiz ay Ankara Adliyesi`ndeki 7. Ağır Ceza Mahkemesi`nde sonuçlanmış, Sefa Sirmen ve yargılanan diğer bütün sanıklar hakkında beraat kararı çıkmıştı. AKP`lilerin çok uğraşmasına ve Sirmen`i mahkum ettirmek için herşeyi yapmasına rağmen davadan beraat kararı çıkması Sirmen cephesinde büyük bir sevinç yaratmıştı. Beraat eden Sirmen`e tebrik ziyaretlerinin ardı arkası kesilmiyor. Önceki gün de CHP`nin İl Genel Meclis Üyeleri`nin tamamı Köseköy`deki Casaba Konutları`nın satış ofisinde Sirmen`i ziyaret ederek kutladı.
 

BENİMLE ÇOK UĞRAŞTILAR
İl Genel Meclis Üyeleri`nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sefa Sirmen, “Ziyaretiniz bana moral ve güç vermiştir. Çok teşekkür ediyorum. Evet, Yuvacık Barajı ile ilgili olarak benimle çok uğraştılar. Daha önce de beraat kararı çıkmıştı. Davayı bozdular yeniden gündeme getirdiler. Benimle ilgili mecliste komisyon kurdular. Her şeyi yaptılar. Başbakan Türkiye`yi gezip benimle ilgili açıklamalarda bulunuyordu. Milletvekili iken dokunulmazlığımın kaldırılmasını istiyorum, partili milletvekillerimiz istiyor ama onlar yanaşmıyorlardı. Ama sürekli gündemde tuttular. Ailem, yakınların ve ben çok sarsıldık, üzüldük." dedi.
 

KUTLAMA YAPILMALIYDI
Sirmen`in düzenlediği basın toplantısına katılmayan CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy`a tepki gösteren İl Genel Meclis Üyeleri adına konuşan Ahmet Elmas, “Bu dava sadece sizinle ilgili değil, burada parti de yıprandı ve yıpratıldı. Kazanılmış büyük bir başarı var. Parti örgütü ve genel merkez yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok büyük bir kutlama yapılmalıydı. Basın toplantısına sizin yanınızda görmediğimiz il başkanı Şensoy`u ayıplıyoruz” şeklinde konuştu.

 Meclis üyelerinin il başkanı Şensoy`a gösterdiği tepki sonrası metanetini bozmayan Sirmen, şunları kaydetti:
 

HALEN BENİ ARAMADI
“Ben yıllarca bu partiye hizmet ettim, belediye başkanı ve milletvekilliği yaptım. Hizmetlerim ortada. 30 yıldır yapılamayan Yuvacık Barajı`nı ben 30 ayda bitirdim. Bugün kentte susuzluk yoksa bizim başarımızdır. AKP benimle çok uğraştı. Ben, ailem, yakınlarım çok yıprandık. Ama sonuçta kazandım. Beraat kararından sonra bir basın açıklaması gerçekleştirdim. Bazı isimlerin yanımda olması gerekirdi.
İl başkanı Ferhan Şensoy halen beni arayıp sormadı, ‘geçmiş olsun veya tebrik ederim` bile demedi. Basın toplantısına da gelmedi.” Sirmen, kendisini ve ailesini yıpratan AKP`lilere karşı hukuki bir süreç başlatacağını da sözlerine ekledi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ