KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
“Sitenizi yönetmeye ekibimizle hazırız”
“Sitenizi yönetmeye ekibimizle hazırız”
Güncel
Aktan Uslu
14 Eylül 2018 Cuma 11:10
  • 2995
  • 0

“Sitenizi yönetmeye ekibimizle hazırız”

Site yöneticiliği üzerine profesyonel hizmet veren Gebze merkezli, Pendik – İzmit arasında hizmet veren Sitevizyon’un kurucusu Bilal Dülger ile hem sektörü, hem Sitevizyon’u konuştuk…

Günümüzde şehirleşme, kentleşme ve konutlaşma önemli bir kabuk değişimine uğradı. Ekolojik dengeyi dahi bozacak şekildeki dikine yapılaşmada artık tek bir binanın içinde dahi neredeyse Anadolu’da orta ölçekli bir köy kadar nüfus yaşamını birlikte sürdürüyor…

Değişim kentleşme ve toplu yaşam alanlarının değişimiyle sınırlı kalmadı. Beraberinde ihtiyaçlarda, arz ve taleplerde değişimi de getirirken beraberinde yeni iş ve istihdam alanlarının önünü açtı…

 

Profesyonel site yöneticiliği de o iş alanlarından biri. Gerek sektörü, gerekse 2017 yılında Gebze’de kurulan Sitevizyon firmasını firma kurucusu ve sahibi Bilal Dülger ile konuştuk. İstanbul’un Pendik İlçesi ile İzmit arasındaki bölgede çok sayıda sitenin yönetimini sürdürüyorlar. Henüz çok yaygın olmayan ama önü açık olan sektörde, sektör içi rekabetten ötürü kim nerede hizmet verdiğini aleni paylaşmıyor. Bu gayet doğal ancak Bilal Dülger ile Sitevizyon’da başlayan sohbetimiz, hizmet alanlarından Tatlıkuyu Mahallesi’ndeki İmza 1 adlı Gebze’nin ilk rezidansında sürdü. Kamuran Akbay Şirketler Grubu tarafından yapılan, yaşamın yeni yeni yeşerip sakinlerinin taşınmaya başladığı İmza1’de yönetimi Sitevizyon firması üstlendi.

 

 

 

 

Sitevizyon’u ‘Bu işte para var’ diyerek mi kurdunuz. Vakıf olduğunuz bir konu ve alanında mı girişimciliğe soyundunuz?

 Bu sektörün içinde 2007’den beri deneyimim var. Daha önce İzmir ve Eskişehir’de KYK, Bandırma’da Çözümsel firmalarında çalıştım. Daha öncesinde, askeri tesislerde, kamplarda yöneticilik yaptım. Lojman yönetimleri, kamptaki sosyal tesis yönetimleri konusunda tecrübeliyim. Hava kuvvetlerinde bu konu üzerine kursta aldım.

 

Hizmet sektöründe yer alan bir firma olarak çok çeşitli konularda faaliyettesiniz. Tamamı direk firma çalışanları mı?

 Firma olarak hizmet verdiğimiz sitelerde çözüm ortakları olan firmalar ile çalışıyoruz. Onların kimler olduğu, sitemizde de yer alıyor. Temizlik, güvenlik, teknik hizmetler, asansör, havuz bakımı gibi konularda 30’a yakın çözüm ortağı ile birlikte çalışıyoruz. Öte yandan çözüm ortaklığının şirketimize maddi olarak hiçbir katkısı yok. Manevi olarak, sıkışık alanlarda sorun çözmede bize katkıları oluyor.

Yeni kurulan, özellikle bizim gibi çok çeşitli hizmet kollarında yer alan firmalar personel temininde güçlük çekebiliyorlar. Öte yandan örneğin bizim firmamız Sitevizyon’un iş konusu profesyonel site yöneticiliğidir ve yaptığımız her iş profesyonel olmak zorunda. Havuz ve asansör bakımından aidat toplamaya, her işimizi profesyonelce yapmaya mecburuz. Çünkü siz ortaya profesyonel site yönetimi diye bir fikir ortaya atıyorsunuz ve onun üzerinden insanların sizden beklentisi oluşuyor. O beklentiye karşılık veremezseniz zaten bir amacınız veya varlığınızın bir anlamı yok. Amatör insanlar toplansın, bir araya gelip bu işleri yapsın ama ne derece profesyonel olacağı tartışılır.

 

Bir yere teklifte bulundunuz. Çözüm ortaklarınıza dair de bilgilendirdiniz ama işi verenler, o çözüm ortağını beğenmedi…

Çok yerinde bir soru oldu. Çözüm ortaklıklarında, örneğin güvenlik konusunda beraber çalıştığımız dört firma var. Hizmet verdiğimiz sitenin yönetici ve/veya sakinleri bu firmalar arasında bir seçenekte bulunabiliyor. Örneğin hizmetimizin güvenlik ayağında, daha önceden herhangi bir güvenlik firmasından o hizmeti alıp beğenmeyen ve istemeyenler olabiliyor. Şayet çözüm ortaklarımız arasında yer almayan bir firmanın önerilmesi halinde, o firmanın da bizimle çözüm ortaklığını kabul etmesi dâhilinde hizmet verdiğimiz sitenin o beklentisini de yerine getiriyoruz. Dediğim gibi. Çözüm ortağımız olan firmalardan maddi beklentimiz olmadığı için, bu konuda hiçbir sıkıntımız olmuyor. Bir tek havuz bakım hizmetlerinde, çözüm ortağı olan firmanın dışında firmalarla çalışmıyorum. O firma da bizim adımıza çalışıyor. Çünkü havuz, havuzun kimyasalları, temizliği, bakımı çok önemli. Üzerinde çok hassasiyetle durduğum, toplum olarak birçok acı tecrübeler yaşadığımız bir diğer konu asansör…

 

Tam da bu noktada.. Yeni yönetmelik ile birlikte binalardaki asansörlerde yaşanan kazalarda sorumluluk zincirine de değinir misiniz?

Bu tür üzücü durumlarda cezai sorumluluğu, bizim hizmet verdiğimiz yerlerde Sitevizyon, mali yükümlülüğü kat maliklerindedir. Sekiz bağımsız bölümü olan binalar, yönetici seçmek zorundadır. Sekizin altında bağımsız bölümü olan binalarda toprak sahipliğinde büyük pay kimdeyse o kişi otomatikman yönetici olur. Asansörler gerçekten önemli. Biliyorsunuz, bunların yıllık bakımları var. Belediyeden ihale usulüyle işi alan firmalar tarafından denetleniyor ve durumuna dair etiketlendirmede bulunuyor. Bizim bir de bakım firmalarımız var. Bu asansörlerin bakımları yapıldıktan sonra hazırlanan bakım föylerini yönetici elinde tutmak zorunda. Herhangi bir kaza halinde cezai sorumluluk tamamen yöneticiye ait. Ama mali yükümlülüğü kat maliklerindedir.

 

Tüm mesele bundan mı ibaret. Kazanın önlenmesi için yapılması gerekenler yok mu?

Öte yandan bu yasal teferruata dair bilgi sahibi olmanın ötesinde asıl olan olası kazaların önüne geçmek için her türlü önlemi almaktır. Asansörün periyodik bakımı öncelikli önlemdir. Asansör nihayetinde bir makinedir ve kaza olabilir, adı üstünde kazadır. Ama periyodik bakım ile birlikte birçok kazanın önüne geçmiş oluyorsunuz.  

Sitevizyon asansör kazalarının önlenmesi için her türlü koruyucu önlemi almakta çok hassas davranıyor. Örneğin farklı yerlerde yaşanan üzücü kazaların sebeplerinin neler olduğuna dair arşivimiz var. Asansör kazalarında ne yazık ki ölüm oranları çok yüksek olduğu için üzerinde insani olarak da önemle durduğumuz bir konu.

 

Sitevizyon ve emsali olan, aynı alanda hizmet veren firmalar ne tür bir ihtiyaç üzerinden türedi?

Bilindiği üzere, büyük şehirlerde nüfusun artması ile birlikte toplu yaşam alanları da hızla çoğaldı, çoğalıyor. Siteler, villalar, rezidanslar isimleri değişik olmakla birlikte hepsi birer toplu yaşam alanı. Gelinen aşamada bu alanlarda profesyonel site yöneticilerine ihtiyaç doğdu. Çünkü bu tarz yerlerde havuz, hamam, sauna, spor salonu, kafeterya gibi işletmeler oluştu. Garajlarında sıkışıklıktan ötürü sorun yaşandı, bu alanların düzenlenmesine ihtiyaç duyuldu. Yeşil alanları düzenleyecek çalışanlara ve teknik personele gerek görüldü. Eskilerin tabiriyle hidrofor sistemi, jeneratör sistemi binalara konuldu. Bugün birçok modern sitede olası su baskınlarına karşı su tahliye pompaları var. Tüm bunları ve diğerlerini yönetmek başlı başına bir işkolu, meslek. Profesyonel site yöneticiliği bu konuda birçok açığı kapatmıştır. Site sakinlerinin iş yükünü üzerinden almış, yeni bir istihdam alanı da oluşturmuştur.

Diğer yandan birçok defalar haber konusu olmuştur. Yönetimin binanın veya sitenin bir sakininde olduğu toplu yaşam alanlarında yönetici ile diğer sakin/sakinler arasında çok sayıda tatsız hadiseye tanık olunmuştur. Kendinizi yönetici olarak tanımlandırın. Teknik işlerden anlamıyorsunuz ve asansörde arıza oldu. Allah göstermesin, ölümlü bir kazaya sebebiyet verildi. Hiçbir suçunuz yok. Para almıyorsunuz. Hatıra binaen, komşularınızı arkadaşlarınızı kırmamak için yönetici oldunuz. Ve size 15 yıl ceza kesildi. Niye bu cezai sorumluluğu göze alasınız ki.

Bunun gibi konularda, kat maliklerinin karşı karşıya olduğu 10’larca hadise var. Örneğin birçok sitelerde depo alanları var. Güvenlik zafiyetinin olduğu noktalar var. Mikrobu üreten, hastalığa sebep olan temizlik zafiyetinin olduğu noktalar var. Kat mülkiyeti kanununa göre binaların her yıl ilaçlanması gerekiyor. Yaşadığınız site veya apartmanda ilaçlama yapılıyor mu?

 

Toplu yaşam alanlarında bu hizmetin profesyonel firmalar tarafından verilmesinin, o alanın sakinine maliyeti nedir?

Site sakini bir kişinin yöneticilik yaptığı sitelerde genel giderler için yöneticiye ödediği aidat miktarı ile bu hizmetin profesyonel firmalarca verilmesi halinde yine aynı kişi tarafından ödenen aidat arasında çok büyük fark yok. Kaldı ki sitede daire sayısı arttıkça hizmet maliyeti düştüğü için, daire başına düşen aidat miktarı daha aşağı düşebiliyor. Sitenin bir sakini olarak ortak gider için ödediğiniz miktara, cüzi bir miktar daha ekleyerek profesyonel hizmet satın almış oluyorsunuz. Yani satın alınan bu hizmetin bedeli, çok sayıda kişi tarafından paylaşılarak üstleniliyor. Hiçbir sorumluluğu da kabul etmiyorsunuz.

 

Profesyonel yöneticilik hizmeti satın almaya aday bir toplu yaşam alanı, neden Sitevizyon’u tercih etsin?

 

Çok şeffafız öncelikle. Yönetimsel bir yazılım programı kullanıyoruz. Her kat malikine, daire sakinine otomatik olarak bir şifre gönderiyoruz. Bu şifre üzerinden site sakini o gün kendi sitesinde, binasında neler yapıldığını, harcamaların neler olduğunu teker teker görebiliyor. Oturduğu sitenin bütçesini görme ve sorgulama yetkisi var.

İkinci olarak profesyoneliz. Çalıştığımız bütün ekipler profesyonel. Hizmet sektöründe öncelikli aranan kalitedir. Biz de o kaliteyi sunduğumuza inanıyoruz

 

Bütün hizmetlerinizi, çözüm ortakları ile mi yerine getiriyorsunuz?

Biliyorsunuz danışmanlık, silahsız güvenlik. Bu kişilerin aslında kapıda kimlik sorma yetkileri yok. Biz firma olarak danışmanları kendi bünyemizde tutmuyoruz. İnsan kaynakları üzerinde de faal olan, çözüm ortağı, işinin profesyoneli firmalarımız var. Danışmanları da o firmalarımız kendileri temin ediyor. Biz sadece onların giydikleri kıyafetler üzerinde, firmamızın isim ve logosuna yer veriyoruz. Ve bütün sorumlulukları yine bizde. Hukuki olarak alt işveren üst işveren pozisyonu var. Bir site yönetimi, iki profesyonel yönetim, üç o hizmeti sağlayan çözüm ortaklığı. Bu şekilde sıralı.

 

Profesyonel site yöneticiliği dışarıdan bakıldığında fazla bütçe, sermaye istemeyen bir girişimci alanı gibi. Gerçekten öyle mi?

 

Bu işi kuracak insanların şöyle bir yanlış algıları var. Hiçbir harcama veya sermaye olmadan bu işi kuracağını, yöneteceğini sanıyorlar ama işin aslı öyle değil. Örneğin site sakinlerinden aidatları toplayamadığınız anlarda ciddi sorunlar yaşarsınız. O aidatlar aynı zamanda çalıştırdığınız kişilerin maaşıdır. En küçük çaplı bir rezidansta beş personel çalışır. O rezidansta üç sakinden aidat toplayamadığınız zaman, çalışanın maaşını karşılamak zorundasınız. Yani bu işe yatırım yaptığınızda, bir bütçe ayırmak zorundasınız. Bir sermayeniz, bütçeniz olmak zorunda. ‘Bir masa kurarım, iki sandalye atarım, ben bu işi yaparım’ demekle olmuyor.

 

 

 

Sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz…

 

Sektörün önü çok açık. İnsanlar artık komşularıyla kavga etmekten, hatıra binaen yöneticilik yapıp bütün sorumluluğu üzerlerine almaktan bıktılar. Her gün yaşanan olayları görüyorsunuz. Dolayısıyla biz de bu bağlamda bir ihtiyaç gördüğümüz için böyle bir yatırım yapalım dedik. Ve doğru bir yatırımda bulunduğumuzu da olumlu dönüşleri ile birlikte almaya başladık.

 

O zaman, ‘Sektör bu tür vakaların önüne de kesti’ der misiniz?

Sektörün en büyük faydalarından biri de toplumsal, sosyolojik olmuştur. Bu hizmetlerin profesyonelce, sektör tarafından verilmeye başlanması ile birlikte toplu yaşam alanlarında yönetici ile oranın sakinleri arasında yaşanan tatsız hadiseler her geçen gün, ay, yıl daha da azalmaktadır. Düşünsenize. Komşusu olan yöneticiye aidatı ödemeyen insanlar bizlere aidatlarını gönüllü olarak, herkesten önce ödemeye başladı. Çünkü olayın hukuki bir boyutu var. Karar defterine yazıyoruz. Yüzde 5 gecikme faizi, avukat masrafları, tüm masraflar üst üste konunca o site sakininin 600 TL tutarındaki borcu 3 bin TL’ye yükseliyor. Ciddi bir caydırıcılık var. Diğer tarafta; komşusu olan yöneticiye 600 TL aidat ödemesi gereken site sakini, bir sene sonra ödeyecek olsa da aynı miktarda ödüyor. Diğer site sakinlerinin haklarını da ciddi şekilde gasp etmiş oluyor. Sadece aidat olarak düşünmeyin. Sitelerde merkezi sistem ısıtmalar var. Oralarda ciddi rakamlara ulaşılabiliyor. Altı yedi ay aidat ve yakıt parası ödemeyen insanlar çıkabiliyor. Bu toplama baktığınızda 3 – 4 bin TL tutarında parayı bir yıl sonra vermiş oluyor. Otomatik olarak her ay ödeme yapan diğer vatandaşın suçu ne? Öbürü düzensiz, kanunsuz, illegal olarak bir iş yapıyor. Bunun hukukta ceza olarak karşılığı olması lazım. Bunun da cezası icradır. Bu konuda firma olarak mesleklerinde ve konularında deneyimli iki avukatımızla çalışıyoruz. Bugüne kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadık.

 

Sektör yozlaşmaya açık mı… İlgili ilgisiz herkes sektöre girebiliyor mu?

Sektörümüz yozlaşmaya çok açık. Bu işi muhasebeciler yapmaya başladı. Üzülüyoruz. Fiyatları aşağı çekiyorlar. Kendi mesleklerinden saptılar. Muhasebeci sadece defter kayıtlarını tutuyor ve aidat toplama işlerine karışmıyor. Veya merkezi sistemlerde gidip doğalgaz ölçümlerini yapmıyor. Biz bu ölçümleri bilgisayar sistemleri ile, otomatik hesaplamaları yerine getirerek yapıyoruz örneğin. Bu konunun kursunu görmeyen insan da bu işi yapamaz. Firmamızda benimle birlikte iki elemanımız, bu konunun kursunu gördük.

 

Hizmet sektörünün hemen her alanında eleman sirkülasyonu çok fazla ve bu da sektörün önemli sorunu gözüküyor. Bir hizmet firması olarak, siz de bu sorunu yaşıyor musunuz?

 

Meslek, sektör yozlaşmaya çok açık demiştim, tekrarlıyorum. Art niyetli insanları çalıştırma ihtimaliniz yüksek. Elemanları insan kaynaklarından temin ediyor, çok fazla güvenlik soruşturmasından geçiremiyorsunuz. Sirkülasyon çok fazla ve bu da riskleri çoğaltıyor. Hizmet sektörünün tüm alanlarında çalışanın o süreçte yaptığı işi geçici bir iş olarak görmesi de önemli bir sorun, ayrıntı. ‘Öğrenciyken, gençken çalışayım. Emeklilikten sonra ek gelir olması için çalışayım’ gibi duruşlar var. Burada en önemli şey, site yönetiminizi verirken karşı tarafa duyacağınız güven. Referanslarına bakacaksınız. Nereleri yönettiğini bileceksiniz. Ne iş yapmışlar. Bunlara bakacaksınız. Biz Sitevizyon olarak iş teklifi aldığımız veya talep ettiğimizde referans listemizi sunuyor ve bizden habersiz şekilde, daha önce hizmet verdiğimiz yerlere bizleri sormasını istiyoruz. Sorular sorun ve araştırın. Bu sizin en doğal hakkınız. Canınızı, malınızı, namusunuzu, eşinizi her şeyinizi bizlere teslim ediyorsunuz. Siz kapıyı kapatıyorsunuz. O saatten sonra site yönetimi devreye giriyor. Gerçi hizmet verdiğimiz sitelerde güvenlik hizmeti 7/24’tür ama temizlik gibi sosyal hizmetlerimiz sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri arasındadır.

 

Toplum olarak kapıcılık geleneğimiz var. Site sakinlerinin günlük temel ihtiyaçlarını gideriyor mu sektör?

 

Bir geleneğimiz olan, kapıcıların yerine getirdiği, evlere alışveriş ve servis hizmetine talepler gelmesine rağmen hiç girmiyoruz. Rezidanslarda konsept biraz farklı. Arz talep dengeleri doğrultusunda ise böyle bir talep yoğunlaşarak olursa sektör ona göre yenilenmeye de gidebilir ama günümüz itibariyle, o tip bir hizmetimiz yok.

 

Ama oralarda yaşayanlarında günlük tüketilen ihtiyaçları var…

 

İhtiyaç duyduğu andan itibaren böyle bir ihtiyaç hasıl olursa sektör elbette kendisini yenileyecektir. Oralara da hizmet götürecektir. Ama şu anda öyle bir talep yok. Sitevizyon olarak bir duruşumuz var. Biz alışılmışlıkları, gelenekçi yapıyla bozmuyoruz. Soruyoruz. ‘Kapıcınız var ve memnun musunuz?’ diye sorup memnun olduklarını söylemeleri halinde, ‘Devam edin’ diyoruz. Bizim danışman, onların bekçi diye tanımladığı çalışanları var. Memnunlarsa, devam etmelerini öneriyoruz. O kişiyi aynı konumuyla biz bünyemize alıyor, sosyal güvencelerini biz temin ediyoruz. Kabul ederlerse, o imkanı da sunuyoruz. ‘Yok efendim. Biz kendi firmamızla geleceğiz. Buradaki insanları kırıp dökeceğiz. Kendi alanımızdaki insanlara istihdam alanı açmak için bu arkadaşlarımızı işten çıkartacağız’ Zaten Sitevizyon firması olarak verdiğimiz hizmette, kat maliklerine fazla bir bedel yüklenmiyor.

 

Biraz önce sorduğunuz; site sakinlerinin ekmektir, gazetedir günlük ihtiyaçlarının teminini karşılama yönünde, bu tür büyük rezidansların, sitelerin kafeterya bölümleri var. İmza 1’i gezerken de göreceksiniz. Kafeterya bölümünde ekmek, su, dondurma, kuru pasta, hatta ve hatta şunu düşünüyoruz ev yemekleri. Bir firma ile anlaşıp talebe istinaden, bir gün önceden yazdırmak kaydıyla, ev yemekleri de getirelim. Çünkü biz orada yaşayan insanların demografik yapısını da araştırıyoruz. Sadece, ‘A Blok’ta 27 numaralı daire’ olarak bakmıyoruz. Örneğin o dairede, ‘Ahmet Bey ve eşi oturuyor. Aktan Bey çalışıyor ve doktor. Eşi de adliyede çalışıyor. Çiftin iki çocukları var…’ diye tespitte bulunuyor, yani bir yerde oranın sakinlerine aileden biri gibi yaklaşıyoruz.

 

 

Sektörün hizmet verdiği yerlerde yaşayanlar orta, üst düzey gelir grubundan. Sektör dar gelirli veya nispeten dar gelirlerin yaşadığı yerlere de hizmet götürebilir mi…

 

Rakamlar verilen hizmete göre de değişiyor. Örneğin sözünü ettiğiniz tip yerlere hizmet götürdüğümüzde, orada havuz yoksa, çevre düzenlemesi yoksa, güvenlik talep etmiyorlarsa ve danışmanları varsa maliyetimiz de düşüyor, onlara teklif ettiğimiz hizmet bedelimiz de.

Örneğin bir ihaleye girmiştik geçenlerde. Bu gibi faktörlerden ötürü teklifimizi daire başı 24 TL + KDV’ye kadar düşürdük.   

 

Sektörünüz özel sektöre hitap ediyor. İşi ihale ile mi alıyorsunuz, teklif ile mi…

 

Sektörümüzde bu işi artık ihalesiz veren yok. En ufak site dahi üç dört firma çağırır ve açık olarak gerçekleştirir. Kapalı zarf usulünü ben çok beğenirim. Açık ihalede her türlü hıyanete uğrayabilirsiniz. Açık ihalede aslında hiçbir vasfı, yeterliliği olmayan biri sürekli fiyat kırarak alabilir. İhaleyi düzenleyenler olarak, diğer kat malikleri sakinleri orada olmadığından ötürü izah edemeyeceğinizden esasla, en düşük teklifte bulunana verirsiniz ama bir ay sonra orada işler arap saçına döner. Kapalı zarf usulü ihale bu noktada çok yerindedir. Firmanın kapasitesini, kabiliyet alanını, deneyimlerini bilirsiniz. Ona göre; çok ufak fiyat farkları varsa göz ardı edip işi ehline veya göreceli olarak sizi daha çok tatmin edene verirsiniz. Açık ihalede böyle bir şansınız olmuyor. Bu tür ihalelerde belediye ihalelerinde olduğu gibi, ‘Bu fiyatın altında bu işi yapamaz, bu hizmeti veremez’ türü bir tutum da söz konusu. Kat malikleri de zaten, ‘Fiyat inebildiği kadar insin’ diye bakıyor.

Geçenlerde İzmit’te bir ihaleye gittik. Yönetici adayı iki arkadaş var. Birisi emekli albay, biraz daha doğruları söylüyor. Diğeri bizi ve ihaleye katılan diğer arkadaşları, diğer bir tanımla sektörü, yapılan işi çok hafife aldı. Çalışan sayısını sorup sosyal güvencelerini sağlayıp sağlamadıklarını sordum. ‘Sağlıyoruz’ dediler. ‘Sağlayamazsınız. Burada 118 konut var. Buralardan topladığınız paralarla bu elemanları sosyal güvenceli olarak çalıştıramazsınız’ dedim. Havuzu, sosyal alanları, temizliği, malzemesi, yemek paraları, kıyafetleri, elektriği, suyu, 30 dönümlük bir alana yayılmış bir site, var oğlu var… Sonra 350 TL olan rakamın, 575 TL olduğunu… Her işin, her duruşun bir onuru da var. Biz onu hissediyoruz. İşletme projesi hazırlaya hazırlaya konumuzun uzmanı olduk. Şartname hazırlanmasını istiyor ve bizim o şartname şartlarına hazır olduğumuzu söylüyoruz ama ne yazık ki o yetkinlikte insanlarımız pek yok.

İlave olarak…

Sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi, biz hazırız. Site yönetimlerine talibiz ve 65 kişilik ekibimizle hazırız. Bu Sitevizyon’un kendi ekibidir.

 

 

 

  

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ