KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Siyasiler, Yoldaş için buluştu
Siyasiler, Yoldaş için buluştu
Güncel
20 Kasım 2010 Cumartesi 16:27
  • 2104
  • 3

Siyasiler, Yoldaş için buluştu

Yıllarını gazetecilik mesleğine adamış ve basın mensuplarının sevilen ağabeyi Murat Yoldaş, kızını evlendirdi. Çiftin nikahına kenti ileri gelenleri akın etti

Özgür Kocaeli Gazetesi`nde yıllardır muhabirlik yapan ve babacan kimliğiyle gönüllerde taht kuran Murat Yoldaş, kızını evlendirdi. Dolphin Yunus Emre Düğün Salonu`nda gerçekleştirilen nikah merasimine hemen hemen tüm siyasi partilerin başkanları, eski ve mevcut milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Çiftin nikah şahitliğini yapan isimler siyasi partilerin ileri gelenleri olunca, tam bir siyaset karması ortaya çıktı. Kolay kolay yanyana gelmeyen siyasetçiler, Yoldaş için bir araya geldi.
 

DAVETLİLER SALONA SIĞMADI
Basın mensuplarının sevilen ağabeyi, gazeteciliğin duayenlerinden Murat Yoldaş ve Zeynep Yoldaş`ın güzeller güzeli kızları Vildan ile Ankara`da yaşayan Ali ve Asiye Özer`in yakışıklı oğulları diş hekimi Mustafa Aydın Özer dünya evine girdi. Hacettepe Üniversitesi`ni bitiren Vildan ile Gazi Üniversitesi`nden mezun olan Mustafa`nın okul yıllarında başlayan mutlu birliktelikleri 4 ay önce nişanla taçlandırılmıştı. Mustafa ve Vildan kıyılan nikah merasimiyle yaşamlarını birleştirdi. Çiftin nikahına katılım fazla olunca salonda oturacak yer kalmadı. Birçok kişi nikahı ayakta takip etti.
 

KENTİN İLERİ GELENLERİ KATILDI
Çiftin nikah merasimine; AKP Kocaeli Milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas Şeker, genel sekreter Ersin Yazıcı, eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı ve 22. dönem Kocaeli milletvekili Sefa Sirmen, eski DYP Kocaeli Milletvekili İbrahim Artvinli, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, DSP İl Başkanı Yakup Kalmuk, DP İl Başkanı Kadir Ayhan, TKP İl Başkanı Barbaros Tantan, İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal ve CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer katıldı.
 

YOLDAŞ`I YALNIZ BIRAKMADILAR
Nikah töreninde ayrıca; Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, KTO Başkanı Mustafa Efe, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Ergüney, Seka Devlet Hastanesi eski Başhekimi Kemal Cebeci, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, CHP eski Merkez İlçe Başkanı Alparslan Seymen, İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda davetli hazır bulundu.
 

ÖNEMLİ İSİMLER ŞAHİTLİK ETTİ
Çiftin nikahını Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kıyarken, şahitliklerini ise Sibel Gönül, Fikri Işık, Sefa Sirmen, İbrahim Artvinli, Halil Vehbi Yenice, Nevzat Doğan, Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit, Ahmet Özdemir ve Mustafa Alpay yaptı. Karaosmanoğlu çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyerek, evlilik cüzdanını İsmet Çiğit`e verdi. Çiğit, “Murat`ın ne kadar sevilen biri olduğunu bir defa daha gördük. Çiftimizden 3 çocuk istiyoruz ama ne olur bu sefer erkek olsun. Murat`ın erkek bir toruna ihtiyacı var” diyerek cüzdanı geline takdim etti. Kıyılan nikahın ardından davetliler, çifte takılarını sundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ