KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
KASİAD’dan Mısır açılımı
KASİAD’dan Mısır açılımı
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 14:58
  • 778
  • 0

KASİAD’dan Mısır açılımı

KASİAD Mısırlı ve Kocaelili işadamlarını bir araya getirerek, ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağladı

Kocaeli Aktif İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (KASİAD) dernek binasında Mısırlı iş adamlarını ağırladı. Daha önce İstanbul Cevahir Otel`de 150 firmalık heyetle Mısırlı iş adamlarıyla ikili görüşmeler yapan KASİAD`ın gerçekleştirdiği firma eşleştirmeleriyle iş adamları ortaklık yolunda adım attı. Üyelerinin iş kollarına göre ikili olarak Mısırlı iş adamlarıyla görüşmelerini sağlayan KASİAD Başkanı Osman Yavuz, toplantıda yaptığı konuşmada Kocaeli`nin büyük bir sanayi kenti olduğunu söyleyerek Mısırlı iş adamlarına işbirliği teklif etti.

OLUMLU İZLENİM BIRAKMALIYIZ
Yavuz, sanayi üretiminin yüzde 13`ünün Kocaeli`de gerçekleştiğini söyleyerek, “Kişi başına düşen milli gelir Kocaeli`de Türkiye ortalamasının iki buçuk katı. İnşallah bu görüşmeler ve daha sonra yapılacak görüşmelerle ticaret hacmimiz artacak. Bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu. Ardından Kocaelili iş adamlarına seslenen Yavuz, görüşmelerin iyi geçmesinin olumlu bir izlenim yaratacağı için önemli olduğunu vurguladı.

İKİLİ GÖRÜŞMELER
Daha sonra Mısırlı iş adamları heyetinden konuşma yapan Mohammed İbrahim El Eraky, Türkiye`de sanayinin çok fazla gelişmiş olduğunu söyleyerek, “Ankara`yı gezdikten sonra bu kanıya vardım. Bizler sanayi alanında birlikte çalışmayı ve gelişmeyi hedefliyoruz. Burada olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. İşbirliği bizi iyi yerlere getirecektir” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yapılan firma eşleştirmeleriyle Kocaelili ve Mısırlı iş adamları ikili görüşmelerde bulundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ