KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Şoför esnafı TERÖRİST DEĞİLDİR
Şoför esnafı TERÖRİST DEĞİLDİR
Güncel
Nabi Yazıcı
21 Kasım 2017 Salı 17:11
  • 1975
  • 1

Şoför esnafı TERÖRİST DEĞİLDİR

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, önceki gün İzmit’te meydana gelen ve bir kamyonun damperinin köprüye takıldığı kazadan sonra, şoföre terörist yakıştırması yapılmasını kınadı.

Karadeniz, kamyon şoförü için kullanılan terör yakıştırmasını uygun olmadığını belirterek, ‘’Hiçbir şoför ne çevresine, ne insanlara ne de kendi aracına zarar gelmesini istemez, bilerek karıncayı dahi ezmez. Kimse şoför esnafına kamyon terörü, ya da damper terörü diyemez. Şoför esnafı bu ülkenin gizli kahramanlarıdır. Savaşta ve barışta her zaman önde giden, vatanını, milletini seven insandır. Yeter artık, kullanılan bir kul yapımı araçtır. Arıza yapabilir, yolda ki bir tümsekten kaynaklı sorun olabilir ama bilerek kaza yapılmaz. Ney e ki yaşanan olayda can kaybı olmadı’’ dedi.

 

Karadeniz, şoför esnafının çalışma koşullarını da hatırlatarak, ‘’Şoför esnafı zor şartlar altında, karda, yağmurda, çamurda ülke ekonomisi için çalışıyor. Akaryakıt fiyatları aldı başını gidiyor, motorin 5 bin 300 lirayı geçti, esnafımız 41 çeşit vergi ve belge altında eziliyor. Geçimlerini zorlukla sağlayan şoför esnafı bir de bu şekilde tanımlanmak istemiyor, yetkililer biraz esnafı korusun. Teker dönmezse bu ülkede ekonomi durur. Şoför esnafı da yolda ve araçlarında daha dikkatli olmalı ama yaşanan olayda da  teröristle aynı sınıfa konulmamalıdır. Şoför esnafı ülkesini, vatanını sever, 15 Temmuz’da da bunu göstermiş, araçlarıyla siper olmuştur. Her koşulda sıkıntılara göğüs geren ve ulaşımı, nakliyeyi sağlayan esnafa daha iyi niyetli yaklaşılmalıdır’’

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ