KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Şoförler eğitimde
Şoförler eğitimde
Güncel
06 Aralık 2009 Pazar 10:58
  • 604
  • 1

Şoförler eğitimde

Büyükşehir bünyesinde bulunan 250 şoföre, ileri sürüş teknikleri eğitimi verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çağdaş hizmet anlayışının gereği olarak personel eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan 250 şoföre ileri sürüş teknolojileri eğitimi verildi. İleri sürüş teknikleri uygulamaları adı altında verilen eğitimlerde şoförlere, trafikte araçlarını korumaya yönelik ve yolcu güvenliği hakkında bilgiler verildi.

 

250 ŞOFÖRE EĞİTİM
200`ü otobüs şoförü, 40`ı da ambulans şoförü olmak üzere toplam 250 kişinin katıldığı ileri sürüş teknikleri eğitimleri, Kara Ulaşımı Otobüs İşletmesi`nde veriliyor. Bir ay sürecek eğitimlerde şoförlere, teorik eğitimlerinden sonra Kara Ulaşım Garajı`nda uygulamalı eğitim veriliyor. Şoförler eğitim sayesinde trafikte daha iyi araç kullanmayı ve karşılaşacakları tehlikelerde neler yapabileceklerini öğreniyor.

 

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ BİLGİLERİ ALIYORLAR
Her gün 20`şer kişilik gruplar halinde gerçekleştirilen eğitimlerin teorik kısmı İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Demir Bükey ve Alptekin Doğan, uygulamalı kısmı ise Nihavi Mutluer tarafından veriliyor. Eğitimlerde şoförlere araçların kaygan ve kuru zemin üzerinde acil durumlarda doğru fren uygulamaları ve sürüş güvenliği konularında bilgiler aktarılıyor.

 

GÜVENLİ YOLCULUK GÖREVİMİZ
Şoförlerin eğitimlerine katılan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Abdulmuttalip Demirel, vatandaşların gidecekleri yere güvenle ulaşmalarını sağlamanın görevleri olduğunu belirterek, eğitimlerin önemini vurguladı. Doğru bilinen bazı konuların kulaktan dolma bilgiler olduğunu ifade eden Başkan Demirel, eğitimler sayesinde bilimsel gerçeklerle doğru sürüş tekniklerinin öğrenildiğini kaydetti.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ