KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Soğuk hava böyle geldi
Soğuk hava böyle geldi
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 11:14
  • 1434
  • 0

Soğuk hava böyle geldi

Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan şiddetli lodosun ardından bu gece havanın aniden soğumasıyla Kocaeli'nin yüksek kesimlerine ilk kar düşmeye başladı
Dün özellikle saat 03.00 ile 05.30 arasındaki şiddetli lodosun ardından, bölgede güneşli bir hava yaşandı. Ancak dün öğlenden sonra gökyüzü çok hızlı hareket eden siyah bulutlarla kaplandı. İzmit Körfezi ile birlikte tüm bölgeyi kaplayan bu bulutlar, Kocaeli'deki 1650 metre rakımıyla en yüksek noktası olan Kartepe'nin zirvesinde otel bölgesine kar getirdi. Bu sabah saatlerinden itibaren Kartepe'ye ilk kez kar yağarken, Green Park Resort Otel yetkilileri, geçen yıl bugünlerde Kartepe'de kar olduğunu, bu yıl kar yağışının yaklaşık bir ay gecikmeyle geldiğini söyledi. 
 

SICAKLIK DÜŞECEK
Meteoroloji yetkilileri ise, bugün Kocaeli'de deniz seviyesinde 9 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının her gün biraz daha düşeceğini, özellikle Cuma günü ise gündüz 6, gece ise 3 derece olarak beklendiğini bildirdi. Yüksek kesimlerde hava sıcaklığı daha da düşeceğinden, özellikle Kartepe'de cuma gününden itibaren daha yoğun kar yağışı bekleniyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ