KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sokaklarda kesim azaldı
Sokaklarda kesim azaldı
Güncel
16 Kasım 2010 Salı 15:25
  • 1145
  • 0

Sokaklarda kesim azaldı

Para cezalarının artması ve vatandaşların sürekli kesimhanelere yönlendirilmesi geçtiğimiz yılların aksine bu sene sokakta kurban kesimini büyük oranda azalttı

Kurban Bayramı`nın bilindik kurban kesim görüntüleri bu sene fazla yaşanmadı. Vatandaşların sürekli uyarılması ve para cezalarının arttırılması sokakta kurban kesiminin önüne geçti. Kurbanlıklarını sokakta kesme huyundan vazgeçmeyen insanlar da yine aynı sorunları yaşadı. Özellikle Yeşilova Mahallesi`nde bulunan hayvan pazarı alanının yanına kesim alanı kurulmayınca mahalle sakinleri sokakta kesim yaptı. Çoğu acemi kasap, bayramı hastanede geçirdi.
 

EVİN BAHÇESİNDE
Kurban pazarının hemen yanında bulunan büyük yeşillik alanda kurbanlıklarını kesen vatandaşlar, kurbanlıklardan geriye kalanları da gelişi güzel sokağa attı. Yeşilova Mahallesi`nde bazı kurban kesen vatandaşlar da bir evin önünde hijyen kurallarını sağladıktan sonra kurbanlıklarını forkliftlere bağlayarak kesim yaptı. Dışarıda kurban kesiminin cezasının arttırılmasının ardından vatandaşların kurbanlıklarını daha çok sokak aralarında değil, evlerinin bahçelerinde kesmesi dikkat çekti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ