KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Solakoğlu: İnsan hakları hak değil gerekliliktir
Solakoğlu: İnsan hakları hak değil gerekliliktir
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 14:53
  • 853
  • 0

Solakoğlu: İnsan hakları hak değil gerekliliktir

10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle açıklama yapan Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, insan haklarının hak değil, gereklilik olduğunu söyledi

Kocaeli Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle basın açıklaması yaparak, insan haklarını hukuki düzen içerinden değerlendirdi. İnsan haklarının eşit ve özgür bir yaşamın idealiyle tüm eşitliksizlere, baskı ve yasaklara karşı verilen bir cevap olduğunu ifade eden Solakoğlu, “İnsan hakları hak değil gerekliliktir. O yüzden en çok insan hakları tırpanlanmaya çalışılır. Uygulaması kolay olsa da kar getirmez ve çoğu iktidar insan haklarına dolanmanın yollarını arar. Baskıların yasakların ‘ama`ların arttığı dönemlerde gündemden düşmez” dedi.
 

 

 

SİCİLİMİZ DÜZELMEZ
Solakoğlu, “Her ne kadar tarih, her seferinde insan hakları savunucularını haklı çıkarsa da, ülkemizde de insan hakları ihlalleri hiçbir zaman eksik olmamıştır.
Ülkemiz aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`ne başvuru sayısının her geçen gün artması, olumsuz sicilimizin kısa zamanda düzelmeyeceğini göstermektedir. Irk, din, dil ve cinsiyet ayrımının olmadığı, özgür ve eşit bir dünyada yaşam düşünü ve güzelliğini her insanın yaşaması ve hissetmesi dileğiyle İnsan Hakları Günü`nü kutluyoruz” ifadesini kullandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ