KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Doğan muhalefeti bile hayran bırakacak
Doğan muhalefeti bile hayran bırakacak
Siyaset
07 Nisan 2010 Çarşamba 14:53
  • 1769
  • 9

Doğan muhalefeti bile hayran bırakacak

Nevzat Doğan’ın önümüzdeki dönem çok ciddi çalışmalara imza atacağını söyleyen Nedim Arsal, ''Nevzat başkan muhalefeti bile kendisine hayran bıraktıracak çalışmalar yapacak'' dedi

AKP İzmit İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi. İlçe yönetim kurulu üyelerinin tam kadro hazır bulunduğu toplantıda ilçe başkanı Nedim Arsal teşkilat çalışmaları ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Arsal, ilçe teşkilatının en önemli gündemimin sandık müşahitlerinin belirlenmesi olduğunu söyleyerek, “Gençlik kollarımız 15 kişilik ekibiyle sandık müşahitleri konusunda son çalışmaları yapıyor. Bizim sadece 2011 genel seçimlerinde değil, önümüzdeki olası bir referandumda da sandık müşahitlerine çok ihtiyacımız olacak. Bu anlamda yarın bile seçim olsa, seçime hazırmış gibi çalışan bir ilçe teşkilatı olmamız gerekiyor” dedi.

İZMİT HİZMETİ ŞİMDİ GÖRECEK
İzmit Belediye Meclis toplantısını izledikten sonra ilçe toplantısına gelen Arsal, CHP`li meclis üyelerinin faaliyet raporu konusunda göstermiş olduğu tutumu şu şekilde değerlendirdi: “CHP`li meclis üyesi arkadaşların yapmış olduğu muhalefet tamamen İzmit Belediye Başkanı göreve gelmeden önce yapılan çalışmalarla ilgili. Başkanımız eleştirilerin cevabını verdi. Tabi muhalefetin meclis üyeliği anlamında güçlü olduğu bir belediye de görev yapmak, her yaptığınızın irdelenmesini ve sorgulanmasını beraberinde getiriyor. Bu anlamda hem meclis üyelerimizin hem de belediye başkanımızın dürüstlüğünden, azminden, hakkaniyetinden ve azminden hiç kimse şüphe duymuyor. İzmit şimdi görecek hizmeti.

NEVZAT BAŞKANI KUTLUYORUM
Hızlı bir şekilde tüm mahallelere yayılacak çalışmalar. Bir belediyenin rahat çalışması için ilk önce çalışanına borcu olmamalı. İzmit Belediyesi işçisine borcu olmayan ender belediyelerden biri. Nevzat başkanımızı kutluyorum. Ayrıca gelmiş olduğu süre itibariyle esnafa da borcu olmayan bir belediye. Esnafı olmayan bir iktidarın yaşam şansı yok. Esnafı önemsemek gerekiyor. Esnafa adil olmak gerekiyor. Çalışırken eşit şartlarda, eşit hizmet alımı yapılmalı. Bu anlamda esnafa da kendi yönetimi süresi boyunca bir borcu yok. Şimdi de bal üretecek olan bir arı misali çalışmalar sürecek. Ben Nevzat Doğan`ın ufku ve becerisiyle çok iyi bir belediyecilik hizmeti vereceğini düşünüyorum.

HER ZAMAN YANINDAYIZ
Teşkilatı da her zaman yanında olacaktır. Muhalefeti de hayran bırakacak çalışmalar yapacağını düşünüyorum. Nevzat Bey, halkın kaynaklarını heba etmeden kullanmak için her şeyi yapıyor. Hatta bazen müteahhitler serzenişlerde bulunuyor, ‘Çok sıkı pazarlık yapıyor` diye. Bu çok normal. Çünkü halkın parasını kullanıyor orada. Başkanımızı halkın parasını adil bir şekilde israf etmeden kullandığı için kutluyorum. Parayı ölçüsüne ve hakkına göre kullanıyor.”

HERKES ZARAR GÖRDÜ
Anayasa değişikliği konusunda AKP`nin tavrını da değerlendiren Arsal konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: “1982 Anayasası darbe sonrası yapılmış bir anayasa. Gerek solcusu, gerek ülkücüsü, gerekse dini yanı ağır basan sağ kesim bu darbelerden zarar görmüş. Bu darbeler halkın içerisinden çıkabilecek bir hareketi engellemek için yapılmış. Halkın tüm kesimi zarar görmüş. Herkes Anayasa`nın muhakkak değişmesi gerektiğini söylüyor. Bununla ilgili bir  sıkıntı yok. Bu anayasa değişikliğini bizim gibi halkın içinden çıkmış iktidarlar yapmaya kalkınca sıkıntı çıkıyor.

ZİYARETLER SÜRÜYOR
Bunu bizim gibi iktidarların dışında da yapacak başka bir parti yok. 80 yıllık bir statüko anlayışı, halkı 3. sınıf gören bir anlayışın bize muhalefet etmesi kadar doğal bir şey yok. Süreç doğal mecrasında yürüyor. Halkın önüne geldiğinde halk cevap verecek. Türkiye şimdi merdivenleri birer birer çıkıyor ama Anayasa değişikliği olunca merdivenleri 3`er 5`er çıkacak.” Arsal konuşmasının sonunda, İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk`ü Perşembe (bugün) ziyaret edeceklerini bunun yanı sıra ilçe teşkilatı olarak sendika ve dernek ziyaretlerine de başlayacaklarını belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ