KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Somalililer İzmit’e bayıldı
Somalililer İzmit’e bayıldı
Güncel
21 Aralık 2011 Çarşamba 14:23
  • 1360
  • 0

Somalililer İzmit’e bayıldı

‘Yurtdışında çalışma’ projesi kapsamında ilimize gelerek İZMEK’te eğitim almaya başlayan Somalililer, İzmit’e hayran kaldı

Aslen Somalili olan ancak, İngiltere`nin Manchester şehrinde yaşayan 9 kişilik öğrenci gurubu, proje çalışması için İzmit`e geldi. BSCA programı kapsamında oluşturulan bir EURODESK projesi olan ‘yurtdışında çalışma` deneyimi için uygulanan program, İzmit Belediyesi ve RV Organizasyon işbirliğinde yürütülüyor. Somalili gençler İZMEK`te iki hafta boyunca çeşitli branşlarda el sanatları öğrenecek. Mum yapımı için eğitim almaya başlayan takım lideri İbrahim İsmail, İngiltere`de bu tür kursların özel şartlar gerektirdiğini söyleyerek, her isteyenin faaliyetlere katılamadığını belirtti. Amran Elmi ise, “İzmit`i çok beğendim. İnsanlar cana yakın. Alışveriş yapılacak birçok yer var” diye konuştu.
 

HAYRAN KALDILAR
İbrahim İsmail, Hodan Osman, Samsam İbrahim, Soad Hassan, İkram Hassan, Amran Elmi, Raneyya Yassin, Awo Aden Mohammed ve Amal Hassan`dan oluşan grup, iki haftada tam 7 branşta el yeteneklerini geliştirmeye çalışacak. Öğrencilere İZMEK eğitmenleri tarafından ahşap boyama, takı tasarım, mis sabun yapımı, çinicilik, ahşap rölyef, mum yapımı ve ebru yapımı da öğretilecek. Fırsat buldukça İzmit`i gezme imkanı da bulan grup, İzmit`e hayran kaldıklarını ifade etti.    

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ