KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
"Sorumlusu değiliz borçlusu değiliz"
Güncel
Aktan Uslu
23 Ekim 2018 Salı 18:36
  • 2785
  • 0

"Sorumlusu değiliz borçlusu değiliz"

Gebze’de emekçiler 01 Mayıs 2019 provası yaptı. “Krizin sorumlusu değiliz faturayı biz ödemeyeceğiz” diye haykıran binler Hükümet’e gözdağı verdi

“Bugün Gebze'de Flormar, Bss Metal,  Bursa'da Cargill, Tüv Türk Muğla , Real , Uyum Makine işçileri,  İstanbul'da 3. Havalimanı işçilerinin yaktığı mücadele ateşi, bugün kriz dayatmalarına karşı tüm sendikalara ve emekçilere ilham ve güç vermektedir. Hukuksuz bir şekilde tutuklanan işçiler ve sendikacılar derhal serbest bırakılmalıdır.

 

Gebze Sendikalar Birliği olarak, havzamızda kriz fırsatçılığına izin vermeyeceğimizi belirtiyor, farklı işkollarında bu tür uygulamalara hep birlikte karşı çıkacağımızın altını çiziyoruz. İşçiler, kamu emekçileri, gençler ve kadın işçiler olarak emeğin tüm unsurlarıyla haklarımızı korumak için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

 

Krizin sorumlusu biz değiliz, faturasını biz ödemeyeceğiz!

 

Kriz fırsatçılığına ve sermaye yanlısı düzenlemelere son verilsin!

 

Yaşasın sınıf dayanışması, yaşasın örgütlü mücadelemiz!

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Gebze’de bugün akşam saatlerinde gerçekleşen, detaylarının daha geniş şekilde yarın yayınlayacağımız, Türkiye’de istisnasız tüm emekçilerin gözünün üzerinde olduğu, 01 Mayıs 2019’un provasının yapıldığı, 15-16 Haziran 1970 büyük işçi yürüyüşü ve 1989 bahar eylemlerinin anımsandığı yürüyüşte ilk özet haberimiz bu..

 

Gebze’de emek hareketinin sokakta isyanını haykırdığı etkinlikler dizisi, yürüyüşle sınırlı kalmadı. Bu haberin yayına girdiği saatlerde Flormar’ın yaklaşık altı aydır direnen işçileriyle dayanışma etkinliği başlamak üzereydi.

 

Her iki etkinlikte tüm detaylarıyla Kocaeli Zirve farkıyla yarın Kocaeli Zirve’de…

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ