KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sorunlara 'Işık' hızıyla çözüm
Sorunlara 'Işık' hızıyla çözüm
Güncel
09 Aralık 2011 Cuma 11:30
  • 825
  • 0

Sorunlara 'Işık' hızıyla çözüm

İzmit’e bağlı bazı köyleri ve Akmeşe’yi ziyaret eden milletvekili Fikri ışık, kendisine iletilen istek ve sorunlar için gerekli yerlere hemen talimat verdi

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit`e bağlı Kurtdere ve Ambarcı divanı köylerini ziyaret edip, Akmeşe`de vatandaşlarla sohbet etti. AKP İzmit İlçe Teşkilatı`nın organize ettiği programa; il başkan yardımcısı Osman Özgenç ve İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz da katıldı. Milletvekili Işık ve beraberindekiler ilk olarak Kurtdere Köyü`nden kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getiren İsmail Çalıkan ve Ayşe Çalışkan çiftini ziyaret etti. Ardından vatandaşlarla sohbet eden Işık; kendisine sorulan soruları yanıtladı.

 

 

YOL ONARIMI İSTEĞİ
Türkiye`nin dört bir yanının şantiyeye döndüğüne dikkat çeken Işık; “Biz popülizm yapmıyoruz, hizmet ediyoruz. İntibak Yasası`nın çıkartılması için çalışmalar devam ediyor. Bu yasa ile emeklilerimiz daha güzel imkanlara kavuşacak” dedi. Köy kahvehanelerinde vatandaşların taleplerini de dinleyen Işık, özellikle Ambarcı divanı grup yolu ve Kurtdere yolu ile ilgili gelen onarım çalışması talebini not alarak, Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşeceğini belirtti.

 

 

HEMEN TALİMAT VERDİ
Köy ziyaretlerinin ardından Akmeşe`de esnafı ziyaret eden Işık, gençlerin futbol sahası talebini dinledi. Işık, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar`ı arayarak, konunun takipçisi olmasını istedi. Vatandaşların Akmeşe`deki bir camiye imam talebini de dikkate alan Işık, müftülüğü arayarak kısa zamanda bu sorunun çözülmesi talimatını verdi. Korkmaz ise kongre sonrası hızla köy ziyaretlerine başladığını ifade etti. Programa çevre köylerin muhtarları ilgi gösterdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ