KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sorunlarınızı çözmek için buradayım
Sorunlarınızı çözmek için buradayım
Güncel
22 Aralık 2010 Çarşamba 13:24
  • 981
  • 1

Sorunlarınızı çözmek için buradayım

Din görevlilerinin sorunlarını dinleyen vali Ercan Topaca, “Sizin bürokratik sorunlarınızı çözmek için buradayım. Elimden geleni yapacağım” dedi

Kocaeli Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Fazıl Demir öncülüğünde 15 günde bir düzenlenen “Salı Sohbetleri” adlı programa vali Ercan Topaca konuk oldu.  İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve İzmit Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu`nun da hazır bulunduğu programa din görevlileri büyük ilgi gösterdi. Toplantıda konuşan dernek başkanı Ali Fazıl Demir, din görevlilerinin sorunlarını dile getirerek vali Ercan Topaca`dan yardım istedi. Topaca ise “Benim de sorunlarım var. Dikensiz gül bahçesi olmaz. Ben sizin bürokratik sorunlarınızı çözmek için buradayım ve bunun için elimden geleni yapacağım” dedi.
 

ÖĞRETMENLERLE EŞİT HAKLAR
Demir şunları kaydetti: “80 bin cami, 10 bin Kur`an kursu ve 100 bin dini personelle devasa büyükklükte bir kuruluşuz. Ancak imamlar 60 metrekarelik evlerde yaşamak zorunda kalıyor, bu büyük bir sıkıntıdır. Bazı camilerde imam evi var, ancak bazılarında yok. Ayrıca din görevlilerimiz en ufak durumda şikayet ediliyor. Öğretmenlere tanınan sosyal hakların din görevlilerine de tanınmasını istiyoruz. Mesela, toplu taşıma araçlarında öğretmenlere yapılan indirimden biz de faydalanalım. Öğretmenevleri gibi bizim de sosyal tesislerimiz olsun. Yaz tatillerimizin olmayışı büyük bir sıkıntı. Bu çocuklarımıza yapılan büyük bir eziyet.”
 

DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ OLMAZ
Din görevlilerinin sorunlarını dinleyen vali Ercan Topaca ise “Hem din hizmetleri hem de sizin sorunlarınızı paylaşmak adına beraber olduk. Din hizmetleri ve dinin doğru aktarılması çok önemlidir. Bu kadar önemli bir hizmeti sunan sizlerin toplumdaki yeri çok ayrıdır. Her yere girip çıkabilirsiniz ama camilere adabı usulle girmek zorundasınız. Görev yeriniz kutsal ve Allah`a yakın mekanlardır. Bürokratik sorunlarınız var ancak vali olarak benim de sorunlarım var. Dikensiz gül bahçesi olmaz. Sizin sorunlarını halletmek için görevdeyim ve elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından katılımcılara aşure ikram edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ