KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Soykırım Müzesi açılışına Akşener ve Şahin geliyor
Soykırım Müzesi açılışına Akşener ve Şahin geliyor
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 15:34
  • 1005
  • 1

Soykırım Müzesi açılışına Akşener ve Şahin geliyor

TBMM Başkan Vekili Meral Akşener ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli Soykırım Müzesi ve Haydar Aliyev Kütüphanesi’nin açılış törenine katılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye-Azerbaycan dostluğunu Kocaeli`de buluşturmaya hazırlanıyor. Perşembe günü Seka Azerbaycan Kültür Evi`nde Soykırım Müzesi ve Haydar Aliyev Kütüphanesi`nin açılışı gerçekleştirilecek. Açılışa aralarında TBMM Başkan Vekili Meral Akşener ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin`in de bulunduğu çok sayıda Türk ve Azeri devlet adamı katılacak. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin`in vereceği mini konserle renklenecek açılışta ‘Bir millet, iki devlet buluşması` yaşanacak. 

 

DAVETLİ BOLLUĞU
Azerbaycan`ın Emel Sayın`ı Azerin aynı gün akşam saat 19.00`da da Antikkapı Restauran`ta repertuarının en güzel şarkılarından oluşan ikinci bir konser daha verecek. Müze ve kütüphanenin açılış töreni saat 14.00`de yapılacak.Tören; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`i temsilen Prof Dr. Ali Hasanov, Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Nazım İbrahimov, Azeri milletvekilleri, diplomatlar ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları da katılacak. 
 

GEMİYLE KÖRFEZ TURU
İlimiz milletvekillerinin yanı sıra AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya ve Iğdır milletvekili Sinan Oğan, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ile Turizm eski Bakanı İlhan Aküzüm de açılışta olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar`ın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Konuklara Atatürk Gemisi`yle Körfez turu da yaptırılacak. 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ