KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sözleşmeli öğretmenler kadroluya başvurabilecek
Sözleşmeli öğretmenler kadroluya başvurabilecek
Güncel
11 Kasım 2009 Çarşamba 10:37
  • 1003
  • 0

Sözleşmeli öğretmenler kadroluya başvurabilecek

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yeni alınacak 10 bin kadrolu öğretmen atamalarına sözleşmeli olarak çalışan öğretmenlerinde başvuru yapabileceğini bunun bir hak olduğunu ve kısıtlanamayacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "10 bin kadrolu öğretmen yeni atamadır. Sözleşmeliler de başvurabilir yeni atamaya" dedi.

Bakan Çubukçu, Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenen, "Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitim Projesi" tanıtım toplantısı öncesinde, gazetecilerin, bu ay yapılacak öğretmen atamalarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Doğrudan 10 bin yeni kadrolu öğretmen alacaklarını belirten Çubukçu, şunları kaydetti:

"Kafa karıştıran konulardan bir tanesi sözleşmeli öğretmenlerin de bu kadroya atanıp atanamayacağı ile ilgili. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması meselesi ayrı bir mesele. Fakat her zaman için kadrolu öğretmen atamalarında sözleşmeli öğretmenlerin başvurma hakkı var. Hali hazırda öğretmenlik yapan herkes... Kaldı ki onların katılamayacağına, giremeyeceğine dair bir düzenleme yapsak bunu mahkeme çok kısa bir sürede iptal eder. Çünkü bu anayasal bir hak. Herkese açık bir başvuru. Dolayısıyla 10 bin kadrolu öğretmen yeni atamadır. Sözleşmeliler de başvurabilir yeni atamaya"

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ