KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
SP’liler, caminin yıkılmasını istemiyor
SP’liler, caminin yıkılmasını istemiyor
Güncel
18 Kasım 2012 Pazar 12:17
  • 1511
  • 2

SP’liler, caminin yıkılmasını istemiyor

Saadet Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları, Perşembe Pazarı alanının doğusunda bulunan Köy Hizmetleri Camisi’nin yıkılmasına karşı çıktı

Saadet Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları, Perşembe Pazarı alanının doğusunda kalan eski Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü`ne ait arazide yapılacak valilik kompleksi kapsamında yıkılacak olan ve yerine yenisinin yapılmayacağı Köy Hizmetleri Camisi`nin yıkılmaması için gerçekleştirilen imza kampanyasına destekte bulundu ve sabah namazı sonrası basın açıklaması düzenledi.

 
CAMİ YIKILMASIN 
Basın açıklamasına Saadet Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları ve il gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri ve cami cemaati katıldı. Saadet Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları Tanıtma Başkanı Mesut Kahya, Köy Hizmetleri Camisi`nin yıkılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledikten sonra açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu açıklamalarımız, daha önce yaptığımız basın açıklamalarımızdan daha farklı olduğunu ifade etmek istiyorum. 
 
DEĞERLER HİÇE SAYILIYOR
Bu basın açıklamamızı, diğerlerinden farklı ve daha elzem kılan, şu anda önünde bulunduğumuz bu yapıdır. Sizlerin ve kamuoyunun da mâlumu olduğu üzere; şu an önünde bulunduğumuz Köy Hizmetleri Camii, Kocaeli Valiliği'ne yeni bir binanın tesis edilebilmesi için yıkılmayı bekliyor. Ancak; biz bugün burada küçük bir caminin yıkılmaması için toplanmadık. Bu küçük camii, bugün bize her zamankinden daha farklı bir mesaj veriyor. Bu küçük camii, değerlerimizin nasıl hiçe sayıldığını bizlere haykırıyor. İşte bu yüzden biz, bugün burada değerlerimizin hiçe sayılmasına ve sahipsiz kalmasına razı olmadığımızı göstermek için toplandık.”
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ