KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Su olmazsa hayat olmaz
Su olmazsa hayat olmaz
Güncel
23 Aralık 2012 Pazar 12:41
  • 960
  • 0

Su olmazsa hayat olmaz

İSU’yu ziyaret eden Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencilerine sunum yapan Çevre Mühendisi Ömür Yavuz, “Su insan için çok önemli bir hayat kaynağıdır. Tasarruflu kullanalım. Su olmazsa hayat da olmaz” dedi

Özel Erkul Bahar İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrenci, öğretmenleri Sena Saç ve Nigar Çoban gözetiminde İSU‘yu ziyaret ederek, suyun tasarrufu ve önemi hakkında bilgilendirildi. Misafirlere İSU Genel Müdürlüğü Arıtmalar Daire Başkanlığı`na bağlı Çevre Mühendisi Ömür Yavuz tarafından sunum yapıldı. 

 
SU OLMAZSA HAYAT OLMAZ
Çevre Mühendisi Ömür Yavuz, “Su insan için çok önemli bir hayat kaynağıdır. Su olmazsa hayat da olmaz. Bu yüzden suyu tasarruflu kullanalım. Su evimizdeki, okulunuzdaki musluğa gelene kadar çeşitli evrelerden geçiyor. Bu evrelerden en önemlisi suyu arıtma tesislerimizde arıtılarak bizlere ulaşmasıdır” dedi. 
 
MİRAS BIRAKALIM
Eğer suyu iyi kullanırsak, tasarruf edersek, gelecek nesillere daha temiz bir çevre, temiz ve bol su miras bırakılacağını söyleyen Yavuz, “Bu miras gelecek yıllarda altından daha değerli olacaktır. Onun içine tüm yakın çevrenizle burada gördüğünüz, aldığınız bilgileri paylaşın” dedi. Daha sonra Scada servisini gezen öğrencilere, suyun kontrolü ve arıtması ile ilgili bilgiler verildi. Öğrenciler ve öğretmenler İSU Genel Müdürlük binası önünde hatıra fotoğrafı çektirerek geziyi noktaladılar.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ