KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Su sayaçlarına dikkat!
Su sayaçlarına dikkat!
Güncel
26 Aralık 2011 Pazartesi 10:16
  • 2138
  • 1

Su sayaçlarına dikkat!

İSU Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarında yaşanan düşüşün su sayaçlarının donarak hasar görmesine neden olduğu için vatandaşların alması gereken önlemleri açıkladı

İlimizde kış şartlarının görülmeye başlaması nedeniyle İSU Genel Müdürlüğü açıklama yaparak vatandaşları su sayaçları konusunda uyardı. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve düşen hava sıcaklığıyla birlikte özelikle açık ortamda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerektiğini ifade eden İSU, donan sayaçlara sıcak su ve ateşle müdahale edilmemesi gerektiğini vurguladı. İSU, “İl genelindeki yaklaşık 585 bin abonemizden, açık ortamdaki su sayaçlarını soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş veya cam yünü destekli malzemelerle sarmalıdır. Buna rağmen donarsa üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemeli ve herhangi bir şekilde ısıtılmamalıdır”
 

YAPILMASI GEREKENLER
İSU, su sayaçlarının donmaması, bozulmaması ya da patlamaması için yapılması gerekenleri şöyle açıkladı: "Su sayaçlarının bulunduğu yerin hava sirkülâsyonuna karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılması gerekiyor. Sayacın bulunduğu yerde varsa kırık camlar yenilenmeli, sayaçlar ve açıkta kalan su boruları izocam, cam yünü, bez parçası, talaş boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalı. Abonelerimiz, donan su sayaçlarını İSU Genel Müdürlüğü`nün 7 gün 24 saat faaliyet gösteren çağrı merkezi olan ‘Alo 185` hattına bildirmeleri gerekmektedir” ifadesini kullandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ