KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Süleyman Şen Karabalık’ı uyardı
Süleyman Şen Karabalık’ı uyardı
Güncel
05 Kasım 2010 Cuma 15:06
  • 1223
  • 0

Süleyman Şen Karabalık’ı uyardı

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, Kartepe köylerindeki heyelan tehlikesini bir kez daha dile getirerek belediye başkanı Şükrü Karabalık’ı uyardı

Green Park Oteli`nin altında bulunan Kartepe köylerindeki  heyelan tehlikesini yaklaşık 3 ay önce dile getiren Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, belediye başkanı Şükrü Karabalık`ın hiç bir çalışma yapmaması nedeniyle yetkilileri bir kez daha uyardı. Şen dernek binasında bir açıklama yaparak uyarılarına rağmen yöneticilerin gerekli önemleri almadığına dikkat çekti. Green Park Oteli`nin kanalizasyon sularının aktığı Kestanelik Köyü Dere`sinde adeta cinayet işlendiğini de söyleyen Şen çektiği fotoğrafları gösterdi.
 

YANILMIŞIM!
Şen şöyle konuştu: “Ben sanıyordum ki bu kentte duyarlı, halkını seven idareciler var. Yanılmışım. Bu kentte halkın yaşadığı sorunlar kimsenin umurunda değil, tam aksine sorunları yaratmak için herkes elbirliğiyle hareket etmeye başlamış. Kartepe üzerinde kentimizin en lüks otellerinden birisi bulunmaktadır. Yalnız bu otelin güzelliği kadar dışarıya yansıtılamayan eksiklikleri, yapılan makyajla altındaki defoların örtülme çabası yakından takip edenlerce çok net görülüyor.
 

DEREYE AKIYOR
Söylediğimiz gibi otelin altında bulunan bütün köyler heyelan tehlikesi altında. İstinat duvarı kimi yerde var, kimi yerde yok. Otelin kanalizasyonu Kestanelik Köyü`ne bağlı ve bu hat yetersiz olduğundan dolayı sık sık sorunlar yaşanmakta.  Geçtiğimiz gün yine bölgeyi dolaştım. Bölge de sorunların iyileştirmesine yönelik iyi yönde tek bir yaprak kımıldamamış. Kestanelik Köyü`nün ezelden beri var olan çocukların içine girip oyunlar oynadığı, yeri geldiğinde etrafında piknikler yapıldığı dereye büyük bir ihtimalle otelden gelen ya pis su ya da kanalizasyon suyu akıyor.
 

DALGA GEÇİYORLAR
Bizler sorunları çözmek yerine yeni sorunları yaratmakta oldukça maharetli belediye başkanlarına sahibiz. İnsan sağlığıyla oyun oynamanın da ötesinde bu artık insan sağlığıyla dalga geçmektir. Ben buradan Karaosmanoğlu ve Karabalık`ı sesleniyorum; Gelsinler davetlim olarak bu dere güzergahında gözlerinde kara gözlükleri olmadan yürüsünler, beraber otele doğru çıkalım. Bu rezilliği görsünler de belki utanırlar.” Şen ayrıca geçtiğimiz günlerde toprak kayması sonucu ölen kişinin sorumlusu olarak yetkileri gösterdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ