KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sürücü kursları Işık’tan yardım istedi
Sürücü kursları Işık’tan yardım istedi
Güncel
30 Aralık 2012 Pazar 10:30
  • 2144
  • 2

Sürücü kursları Işık’tan yardım istedi

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’la bir araya gelen Kocaeli Sürücü Kursları Derneği, sürücü kurslarının bağlı olduğu mevzuatın değiştirilmesi noktasından Işık’tan destek istedi
3 ay önce kurulan ve hızla çalışmalarına başlayan Kocaeli Sürücü Kursları Derneği, dün AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile bir araya geldi. Antikkapı Restaurant`ta gerçekleşen kahvaltılı toplantıda sürücü kursları derneği başkanı Yıldırım Yılmaz, şikayetlerini vekil Işık`a aktardı. Yılmaz, sürücü kurslarının bağlı olduğu mevzuatın 30 yıla yakın bir süredir yürürlükte olan eski bir mevzuat olduğunu ve hükümlerinin yaşanılan teknoloji çağında uygulanamayacağını açıklayarak vekil Işık`tan yardım istedi.
 
30 YILLIK MEVZUAT
Kahvaltıyla başlayan toplantıda konuşan dernek başkanı Yıldırım Yılmaz, 3 aylık dönemde zaman kaybetmeden karşılaşılan sıkıntıları tespit ettiklerini ve bunların çözümü için gerekli adımları atmaya çalıştıklarını kaydetti. 30 yıl önce yazılmış bir mevzuatla işlem yaptıklarını aktaran Yılmaz, “Bu mevzuat hükümleriyle sürücü kurslarını mesul tutup denetime almak ‘Bu hükümler neden uygulanmıyor?` deyip sürücü kurslarını her yerde günah keçisi ilan etmek kolaycılıktan başka bir şey değil. Bizler, mevzuatın yaşadığımız günümüz koşullarında uygulanabilir olmasını arzu ediyoruz” dedi. 
 
DESTEK SÖZÜ 
Yılmaz, milletvekili Fikri Işık`tan mecliste yapılacak olan yasal düzenlenmeler noktasında kendilerine yardımcı olmasını istedi. Sürücü kurslarının şikayetlerini dinleyen Işık, gerekeni yapacağına dair söz verdi. Sohbet sırasında vergilere değinen Işık, Türkiye`de dolaylı verginin yüksek olduğunu kaydederek, “Türkiye`de alınan vergilerle Avrupa`ya baktığımızda Türkiye`deki yüksek değil. Bütün dünyada KD ve iletişim gibi vergiler var. Türkiye çok vergi veren bir ülke değil, vergi vermeyi seven bir ülke de değil” dedi. Sohbet sorunların ve sıkıntıların konuşulmasıyla devam etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ