KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Sürücü kurslarında köklü değişim olacak
Sürücü kurslarında köklü değişim olacak
Güncel
03 Kasım 2010 Çarşamba 16:25
  • 1198
  • 0

Sürücü kurslarında köklü değişim olacak

Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu’nun toplantısına katılan Yıldırım Sürücü Kursu’nun sahibi Yıldırım Yılmaz kurslarda yapılacak köklü değişimi anlattı

Geçtiğimiz günlerde Antalya`da düzenlenen Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu`nun toplantısına İzmit`teki 40 sürücü kursundan sadece Yıldırım Sürücü Kursu katıldı.

Kurslarının genel durumunu değerlendirmek amacıyla her yıl bir araya gelen konfederasyon üyeleri, son toplantıda yapılacak değişiklikleri konuştu. Toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük, sürücü kurslarıyla ilgili köklü değişikliklerin şart olduğunu ve bunları en kısa zamanda açıklayacağını bildirdi.
 

AVRUPA STANDARTLARINDA
Antalya`daki toplantıya ilimizden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adnan Kalyoncu, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile Gebze`den 2 İzmit`ten ise 1 sürücü kursu katıldı. İzmit`ten Yıldırım Sürücü Kursu`nun katıldığı toplantı hakkında bilgi veren kurs sahibi Yıldırım Yılmaz yapılması planlanan köklü değişimlerle ülkemizdeki sürücü kurslarının 2012 yılında Avrupa standartlarına ulaşacağını söyledi.
 

KURS ÜCRETLERİ DÜŞECEK
Toplantıda sürücü kurslarının işleyişi ve yapılan direksiyon sınavları hakkında önemli bilgilere yer verildiğini belirten Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: “Yapılan değişiklikler sayesinde birçok sorun ortadan kalkacak. Kurs ücretleri düşecek. Araç modelleri yükseltilecek. Ancak sınav sistemi zorlaşacak. Böylece %99 olarak belirlenen fakat aslına en ufak yakınlığı olmayan başarı oranının gerçek değerleri ortaya çıkacak”.

1 Temmuz`dan sonra ilkokul mezunlarının ehliyet alamayacağını da sözlerine ekleyen Yılmaz, ilkokul mezunlarının kurslara yazılmasını tavsiye etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ