KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Sürücülere Drone ile ceza yağdı
Sürücülere Drone ile ceza yağdı
Güncel
06 Eylül 2019 Cuma 12:26
  • 1168
  • 0

Sürücülere Drone ile ceza yağdı

Gölcük ilçesinde yapılan Drone uygulamasında 24 araca çeşitli trafik kurallarına uymamaktan ceza yazıldı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü İnsansız Hava Araçları Amirliği ve Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri tarafından Gölcük mobil ışıklarda havadan Drone ile uygulama yapıldı. Uygulamada kırmızı ışık ihlali yapan, seyir halinde cep telefonu ile konuşan, emniyet kemeri takmayan ve kapısı açık halde seyir halinde yolcu taşıyan minibüslere cezai işlem uygulandı.

Uygulama 2 saat boyunca havadan yapılan uygulamada kuralara uymayan 24 araca 5 bin 640 TL para cezası kesildi. Kırmızı ışık ihlali yapan 235 Tl, seyir halinde cep telefonu ile görüşen sürücülere 235 Tl, hatalı U dönüşü yapan araçlara 216 Tl ve kapısı açık halde seyir eden minibüslere 108 Tl para cezası uygulandı. Gölcük'ün farklı bölgelerde Drone ile uygulamaları devam edeceği öğrenildi.

 

DİĞER HABERLER

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

CHP’li Engin Taşdemir, Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı yürütülen karalama kampanyasıyla ilgili konuştu; “Siyaset üretemeyen, vakıf ve derneklere verilen milyonları görmeyenler boş işlerin peşine düşüyor. Restore edilen konağa yerleştirilen ve kimin kullandığı belli olmayan yatak odasını eleştiremeyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e saldıracak yer arıyor. Hürriyet’in Atatürkçülüğünü, milliyetçiliğini hiç kimse sorgulayamaz.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ