KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sürülen işçilerden 17’sinin iş akti fesih edildi
Sürülen işçilerden 17’sinin iş akti fesih edildi
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 16:14
  • 4310
  • 11

Sürülen işçilerden 17’sinin iş akti fesih edildi

İzmit Belediyesi’nden ‘norm kadro fazlası’ gösterilerek sürülen ve Kocaeli Valiliği emrine gönderilen 17 işçi, yeni işyerlerinde işbaşı yapmadı. İşçiler, atandıkları kurumlarda 5 gün içerisinde işbaşı yapamadıkları için iş akitleri feshedildi.

1.2 MİLYON TL TAZMİNAT
Emekliliği dolan ya da emekliliğine az bir süre kalan işçilerin toplam tazminat tutarı 1 milyon 200 bin TL olduğu açıklandı. İşçilerin tazminatlarını İzmit Belediyesi`nden mi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nden mi alacakları henüz netleşmedi. İzmit Belediye başkanı Nevzat Doğan, konuyu görüşmek üzere akşam saatlerinde vali Ercan Topaca ile bir araya geldi. Doğan, konuyu İçişleri Bakanlığına bir yazı ile de bildirdiklerini ve cevap beklediklerini söyledi.
 

İŞ AKTİ FES EDİLEN İŞÇİLER
Gönderildikleri kurumlarda yasa gereği 5 gün içerisinde işbaşı yapmayan işçilerin isimleri şöyle; “İzmit Belediyesi Park Bahçeler Amiri Erol Akbaba, Osman Çavdar, Fulya Sezer, Rasim Kurt, Benan Vural, Hüseyin Keskin, Enver Eyüpoğlu, Hasan Adıgüzel, Mustafa Alkış, Murat Arıcan, Nevzat Kılıç, Salih Celep, Ali Ataş, Sadık Şerit, Veysel Çakmak, Erol Sakarya ve Kadir Ayçiçeği.

 

 


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ