KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Taksicilerin durak isyanı!
Taksicilerin durak isyanı!
Güncel
05 Aralık 2011 Pazartesi 10:07
  • 1579
  • 2

Taksicilerin durak isyanı!

Körfez’de 35 yıldır 7 gün 24 saat hizmet veren Belde Taksi, yer sıkıntısı yaşamaktan ve sorunu çözmek için muhattap bulamamaktan dert yandı

Körfez`de yaklaşık 35 yıldır 25 çalışanıyla 7 gün 24 saat aralıksız hizmet veren Belde Taksi, yıllardır yaşadığı yer sıkıntısına artık bir çözüm bulunmasını istiyor. 3 metrekarelik alanda vatandaşlara hizmet vermek için çabalayan taksi çalışanları, sorunlarını çözmek istediklerini ancak karşılarında muhattap bulamadıklarını söyledi.
 

KİMSE İLGİLENMİYOR
Sıkıntılarını anlatacak hiçbir yetkiliye ulaşamadıklarını, kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirten Belde Taksi Durak Başkanı Eyüp Ufuk Mansuroğlu “Herşeye rağmen hizmet kalitemizi yükseltiyoruz. Olumsuz çalışma şartlarına rağmen haftanın 7 günü 24 saat durmadan çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 

DURAK ÇOK YETERSİZ
3 metrekarelik kapalı bir alanda faaliyet gösterdiklerini ve hizmet verdikleri alanın durağa bağlı 10 araç ve 25 kişilik personel için yetersiz olduğunu kaydeden Mansuroğlu, “Durak içinde tuvalet ihtiyaçlarımızı giderecek yerimiz bile yok. Oturma yerimiz yok, geçici istirahat yerimiz ve yolcularımız için bir bekleme salonumuz yok.
 

SIKINTI YAŞIYORUZ
Suları olmadığı için gece yemek yeme konusunda da sıkıntı yaşadıklarını belirten Mansuroğlu, “Sosyal ve özel ihtiyaçlarımızı karşılayacak alanımız yok. Kış aylarında ayrı, yaz aylarında ayrı sıkıntılar yaşıyoruz. Olumsuzlarımız bir yana 130 bin kişinin yaşadığı Körfez`de hiçbir yetkilinin bizimle ilgilenmemesi de bizi üzüyor” diye konuştu.
 

HİÇ YANIT ALAMADIK
Belediye başkanıyla görüşmek istediklerini ancak randevu alamadıklarını ifade eden Mansuroğlu, “Yazılı dilekçe verdim, cevap verilmedi. Şoförler odasıyla görüşmelerde bulundum, sonuç alamadım. UKOME`ye yazdım, sonuç alamadım. Derdimizi AKP Körfez İlçe Başkanı`na ilettik, baştan savma cevaplarla bizi oyaladı” ifadesini kullandı.
 

SOMUT ADIM OLSUN
Sorunlarını müşteriye yansıtmadan çalıştıklarını sözlerine ekleyen Mansuroğlu, “Kaliteden ödün vermeden çalışıyoruz. Mücadelemiz, durağımızdan hizmet alan tüm müşterilerimizin mücadelesi haline geldi. Müşterilerimiz yaşanan sıkıntıları kendi sıkıntıları olarak benimsedi. Artık sorunumuz için somut adımların atılmasını istiyoruz” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ