KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Tam ümitler tükendi derken…
Tam ümitler tükendi derken…
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 10:18
  • 1869
  • 0

Tam ümitler tükendi derken…

Gebze ve Derince’de sokaktan alınarak Barınma Merkezi’ne yerleştirilen kimliksiz vatandaşlar ailelerine kavuştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin halk dilinde Garip Evi olarak bilinen Barınma Merkezi sokakta kaybolan zihinsel engelli iki vatandaşı ailesine kavuşturdu. Gebze`de zabıta tarafından bulunup Barınma Merkezi`ne getirilen ve kimliği olmayan vatandaşın ailesi İstanbul`dan çıktı. İnternette kayıp ilanlarını ararken yapılan haberi gören anne Alime Açıkbaş ile abla Nimet Açıkbaş telefonla Barınma Merkezi`ne ulaşarak soluğu Kocaeli`de aldı.


BİR AYDIR KAYIPTI
Barınma Merkezi`ne gelen anne Alime Açıkbaş gözyaşlarına hakim olamazken, abla Nimet Açıkbaş da kardeşine sarılarak hasret giderdi. Kardeşinin adının Fikret olduğunu ve İstanbul Kayışdağı`nda oturduklarını söyleyen abla Nimet Açıkbaş, “Kardeşim iki yaşında geçirdiği menenjit hastalığı yüzünden zihinsel özürlü. Zaman zaman evden ayrılıyor, fakat kısa sürede ulaşabiliyorduk. Bu kez çok uzun bir ayrılık oldu. Yaklaşık bir aydır her yerde aradık, izine rastlayamadık” dedi.


İNTERNETTE GÖRDÜLER
Ümitlerini kaybettikleri anlar olduğunu da söyleyen abla Nimet Açıkbaş “İnternetten kayıp ilanlarını araştırırken kardeşimin arandığına dair yapılan haberi gördüm. O anı anlatamam. Haberdeki telefon numaralarını aradıktan sonra kardeşimin Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi`nde olduğunu öğrenince dünyalar benim oldu. Ardından hemen Kocaeli`ye geldik. Kendisine burada çok iyi bakılmış. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


HASTANEYE YATIRILDI
Öte yandan Derince`de sokaktan alınarak Barınma Merkezi`ne getirilen vatandaşın isminin Yunus Emre Karakaya olduğu tespit edildi. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne yatırılan vatandaşın babasına da ulaşıldı. Baba Mustafa Karakaya oğlunun akli dengesi yerinde olmadığı için sık sık kaybolduğunu ifade etti. Baba Mustafa Karakaya oğlunu sokaktan alarak soğukta donmasını önleyen ve kendisine ulaştıranlara teşekkür etti.

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ