Tanıtım Günlerinde Edirne Valisi’ne TEPKİ
Tanıtım Günlerinde Edirne Valisi’ne TEPKİ
Güncel
Nabi Yazıcı
29 Kasım 2017 Çarşamba 16:39
  • 1283
  • 0

Tanıtım Günlerinde Edirne Valisi’ne TEPKİ

Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı tarafından düzenlenen ve bir hafta sürecek olan tanıtım günlerinin açılışında gündem Edirne Valisi’nin tepki çeken konuşması oldu.

Tanıtım Günleri’nin açılışı, Tütünçiftlik Belediye Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi alanında yapıldı. Açılış törenine, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AKP İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, KAI Vakfı Başkanı Mehmet Irak, STK temsilcileri ve dernek temsilcileri ile üyeler katıldılar.

 

Tanıtım Günleri açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Mehmet Irak, hayallerini gerçekleştirdiğini ifade ederek, ‘’Mart ayında da 12 ilçe belediye başkanı ve protokolü Kars’a davet edip, Çıldır Gölü üzerinde kızak turu attıracak, alabalık ziyafeti çekeceğiz. Kars’ın dünyaca ünlü tarihi yerlerini ve kültürünü yerinde göreceğiz’’ dedi.

 

Edirne Valisi’ne tepki

Daha sonra kürsüye çıkan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kültürlerin yaşatılması açısından bu tür etkinliklerin önem taşıdığını ve birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi.

 

Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can konuşmasında, Kars yöresine ait bir ozanın sözlerini okudu ve , ‘’Can sağken yurt vermeyiz sözleri ile bu yöre halkının vatanseverliği yansıtılmaktadır. Bu bölge halkı Çanakakkele’de de, Edirne’de de mücadele etmiştir. Vatan söz konusu olunca her zaman tüm halkımız kahramanlık destanı yazmaya hazırdır’’ dedi.

 

CHP Milletvekili Gürsel Tekin konuşmasında, ‘’Devlet adamı her kes olabilir ama adam olamazsınız. Kars’ta da görev yapmış olan Edirne Valisi’nin konuşmasını duyunca inanamadım. Umut ediyorum ki en kısa zamanda özür diler. Bu cümle işgal döneminde kahramanlıklar yapan bölge halkı için söylenmemeliydi. İç İşleri Bakanlığı’nın gereğini yapacağına inanıyorum’’ dedi.

 

Çay ve kaz ikramı

Konuşmalardan sonra sahneye çıkan aşıklar Ercan Şimşekoğlu ve Gökmen Dursunoğlu çeşitli örnekler sundular ve türkü söylediler. Bu sırada serin hava nedeniyle üşüyen konuklara çay ikram edildi. Daha sonra açılış kurdelesi kesildi ve konuklara bu kez de kaz eti ikram edildi.

5 Aralık tarihine kadar açık kalacak olan çadırlarda, yörelere ait olan peynir, pestil, tatlı, hamur işleri, gıda ürünleri ve çeşitli el ürünleri sergilenerek, satılacak.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Körfezli

Yorum: İntihar eden Baba değil Toplum Bize ne oldu da Bir öğrenci pantolonu farklı diye Okula alınmasın , Babanın Katili Okul idareside olabilir ,BLD.BŞK. kALKSIN Suriyedede Okul yaptırsın !!!!!!!! ?????????

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

KENT REHBERİ