KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Kanuni İş Okulu öğrencileri doyasıya eğlendi
Kanuni İş Okulu öğrencileri doyasıya eğlendi
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:51
  • 1078
  • 0

Kanuni İş Okulu öğrencileri doyasıya eğlendi

Kanuni İş Okulu’nun eski ve yeni öğrencileri, okul aile birliğinin düzenlediği etkinlikte bir araya geldi. Etkinlikte öğrenciler, gönüllerince eğlendi

Kanuni İş Okulu eski ve yeni öğrencilerinin kaynaşması ve okul aile birliği bütçesine katkıda bulunulması amacıyla 41 Harran Restaurant`ta eğlence düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe okul müdürü Mustafa Kızmaz, müdür yardımcısı Erdem Tabak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Yapılan etkinlikte öğrencilerin el işi çalışmaları çekilişle velilere hediye edildi. Daha sonra öğretmenler, öğrenciler ve veliler, dans edip, halay çekerek kurtlarını döktü. Eski ve yeni öğrenciler, bu etkinlik sayesinde kaynaşma fırsatı buldu.

YEREL YÖNETİCİLERE SİTEM
Öğrenebilir düzeydeki 16 ve 18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim veren Kanuni İş Okulu`nun okul aile birliği başkan yardımcısı Şermin Atasoy toplum içinde sürekli çocuklarıyla beraber olmak istediklerini söyleyerek, “Düzenlediğimiz etkinliğe yerel yöneticilerin de katılmasını isterdik. Bizler çocuklarımızın toplumdan kopmamasını istiyoruz ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. 

YENİ OKULLA YENİ ÖĞRENCİLER
Milli Eğitim Bakanlığı`nın REM testine girmiş hafif düzeyde zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü okulda 4 yıllık eğitim veriliyor ve 15 kişilik sınıflarda 2 öğretmen bulunuyor. Toplamda 105 öğrencisi olan Kanuni İş Okulu yeni yapılan okul binasıyla daha fazla öğrenciyi alabilecek. Öğrencilerin el kaslarının gelişmesi, becerilerinin artması için atölyelerde takı tasarımı, boyama ve el işi öğretiliyor.
Büşra KILINÇASLAN

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ