Tanıtım Günlerinde Edirne Valisi’ne TEPKİ
Tanıtım Günlerinde Edirne Valisi’ne TEPKİ
Güncel
Nabi Yazıcı
29 Kasım 2017 Çarşamba 16:39
  • 1240
  • 0

Tanıtım Günlerinde Edirne Valisi’ne TEPKİ

Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı tarafından düzenlenen ve bir hafta sürecek olan tanıtım günlerinin açılışında gündem Edirne Valisi’nin tepki çeken konuşması oldu.

Tanıtım Günleri’nin açılışı, Tütünçiftlik Belediye Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi alanında yapıldı. Açılış törenine, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AKP İlçe Başkanı Şener Söğüt, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu, KAI Vakfı Başkanı Mehmet Irak, STK temsilcileri ve dernek temsilcileri ile üyeler katıldılar.

 

Tanıtım Günleri açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Mehmet Irak, hayallerini gerçekleştirdiğini ifade ederek, ‘’Mart ayında da 12 ilçe belediye başkanı ve protokolü Kars’a davet edip, Çıldır Gölü üzerinde kızak turu attıracak, alabalık ziyafeti çekeceğiz. Kars’ın dünyaca ünlü tarihi yerlerini ve kültürünü yerinde göreceğiz’’ dedi.

 

Edirne Valisi’ne tepki

Daha sonra kürsüye çıkan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, kültürlerin yaşatılması açısından bu tür etkinliklerin önem taşıdığını ve birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi.

 

Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can konuşmasında, Kars yöresine ait bir ozanın sözlerini okudu ve , ‘’Can sağken yurt vermeyiz sözleri ile bu yöre halkının vatanseverliği yansıtılmaktadır. Bu bölge halkı Çanakakkele’de de, Edirne’de de mücadele etmiştir. Vatan söz konusu olunca her zaman tüm halkımız kahramanlık destanı yazmaya hazırdır’’ dedi.

 

CHP Milletvekili Gürsel Tekin konuşmasında, ‘’Devlet adamı her kes olabilir ama adam olamazsınız. Kars’ta da görev yapmış olan Edirne Valisi’nin konuşmasını duyunca inanamadım. Umut ediyorum ki en kısa zamanda özür diler. Bu cümle işgal döneminde kahramanlıklar yapan bölge halkı için söylenmemeliydi. İç İşleri Bakanlığı’nın gereğini yapacağına inanıyorum’’ dedi.

 

Çay ve kaz ikramı

Konuşmalardan sonra sahneye çıkan aşıklar Ercan Şimşekoğlu ve Gökmen Dursunoğlu çeşitli örnekler sundular ve türkü söylediler. Bu sırada serin hava nedeniyle üşüyen konuklara çay ikram edildi. Daha sonra açılış kurdelesi kesildi ve konuklara bu kez de kaz eti ikram edildi.

5 Aralık tarihine kadar açık kalacak olan çadırlarda, yörelere ait olan peynir, pestil, tatlı, hamur işleri, gıda ürünleri ve çeşitli el ürünleri sergilenerek, satılacak.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

41 Burda çalışanları isyan etti!

Yazan: 41 avm çalışanı

Yorum: Ben oranın çalışanlarından birisiyim. Sesimizi duyurun lütfen paramıza zamda vermiyorlar çalışmazsak tazminatsız kocayacağız

Bedelli askerlikte son durum

Yazan: Vatandaş

Yorum: Bence iyi miktar

Boğulanların sayısı artıyor. 193 kişi boğulma tehlikesi geçirdi  

Yazan: Yüzücü

Yorum: Buyuksehir ekiplerini tanitacagina ilk önce bedava yüzme kürsü açsın. Her yaz kocaeli de aynı sey.

Meteoroloji uyardı. Dolu ve hortum oluşabilir

Yazan: Merve erbas

Yorum: Yarın yine otoparklar dolar. Izmit in her yerini sel basar.

Körfeze 120 bin liralık proje!

Yazan: Korfezli

Yorum: Körfezin her yeri çöp içinde. Ilk buna cozum

Hürriyet’ten o şoföre destek ziyareti

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: yaşlı amca belliki rahatsız... doğrusunu yapmış şoför arkadaşımız... bayan yolcu açısından doğru olan buydu... ancak bu tür davranışların kapalı, sakallı, şalvarlı, sarıklı vb. yurttaşlarımızada yapıldığında aynı tepki ile karşılık verilmesi gerekir. bu ülke özgürse eğer ne açık giyinenin nede kapalı giyinenin birbirine hakaret hakkı yok. nedense açık birine birşey söylendiğinde herkez özgürlükçü, dindar birine söylenince burası iran mı oluyor. yuhhhh

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: vatandaş

Yorum: Özelleştirince böyle oldu, Zamlar ile ilgilide bir haber bekliyoruzz

Bekçilerden güvenlik uygulaması: 1 şüpheli şahıs yakalandı

Yazan: Vatandaş

Yorum: 80 lere döndük. Bu nedir arkadaş artık her vatandaşın yanına bir tane kolluk gücü verirler.

CHP’den 9 kişi İnce için imza verdi

Yazan: Zeynep sonmez

Yorum: Çoğunluğun eski başkan olması da manidar.

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: Songül Cihan

Yorum: Bacım yapiyosun da bu haberleri takan yok. Açlık sınırı olmuş bilmem kaç. Bu milletin suyunu kes yine akillanmaz

KENT REHBERİ