KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Taraf hepsini geride bıraktı
Taraf hepsini geride bıraktı
Güncel
21 Ekim 2009 Çarşamba 12:01
  • 1104
  • 8

Taraf hepsini geride bıraktı

AKP yandaşı Taraf Gazetesi Zaman, Yeni Şafak, Star ve Kanal 24'ü bile solladı.

AKP yandaşı, Fethullah Gülen hayranı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ''Basın Bürosu'' Taraf Gazetesi yalakalıkta artık sınır tanımıyor. Erdoğan'ı bir ay önce ''Barışın Başbakanı'' ilan eden Taraf, bugün ise Kürtçe BİJİ TAYYİP ERDOĞAN (Yaşasın Tayyip Erdoğan) manşetini attı.

Yayına başladığı günlerde Fethullah Gülen- Abdullah Gül çizgisinde seyreden Taraf, arada sırada AKP'yi eleştiriyor, yeterince ''cesur olmamak''la itham ediyordu. İktidar güçleri arasında Gül ve Gülen'den yana tavır alan Taraf, bir ara eleştirinin dozunu yükseltti. Yaptıkları bir haber sonrası, Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un aynı tavrı göstermesi üzerine Taraf, ''Paşasının Başbakanı'' manşetiyle çıktı.

Başbakan Erdoğan'ın bu manşet üzerine ''Siz kimin medyasısınız?'' diye sorması, Taraf'a 180 derecelik dönüş yaptırdı. Çünkü; Erdoğan'ın çok kızdığı Taraf, AKP beslemelerinden dahi reklam alamamaya başladı. Taraf bunun üzerine, Başbakan Erdoğan'a yanaşmak için çaba gösterdi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan köşesinden ''Erdoğan'a saygılar sunmak görevimizdir'' diye yazdı.

Bugün ise yalakalığın son perdesi oynandı Taraf'ın manşetinde. PKK'lıların Türkiye'ye dönüşünü yazan Taraf BİJİ TAYYİP ERDOĞAN başlığını atı. Üstelik bu başlıkta ''tırnak'' işareti de yoktu. Bu; başlığı gazetenin sahiplendiği anlamına geliyor.

Taraf bugünkü manşetiyle, yalakalığın son örneğini gösterdi. AKP'nin basın bülteni olan Taraf'ın solla bir ilgisinin olmadığı da bir kez daha tescillendi. Taraf, AKP yandaşlığında, Zaman, Türkiye, TGRT, STV, Kanal A, Ses TV, Star, Sabah, Takvim, Vakit, Yeni Şafak, Kanal 24'ü bile geride bıraktı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ