Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Aygün: Taksim’i hediye ettik
Aygün: Taksim’i hediye ettik
Siyaset
03 Mayıs 2010 Pazartesi 18:50
  • 1249
  • 19

Aygün: Taksim’i hediye ettik

İktidar partisinin il başkanı Aygün, Petrol-İş’i ziyaretinde bir yıl önce yaşananları unutarak, Taksim Meydanı’nı işçilere hediye ettiklerini söyledi

İktidar partisi AKP`nin il başkanı Zeki Aygün ve yönetim kurulu üyeleri Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ali Ufuk Yaşar`ı ziyaret etti. 1 Mayıs kutlamalarının gündem olduğu ziyarette Aygün`ün Taksim`in işçi ve emekçilere açılması için verilen mücadeleyi yok sayan tutumu dikkat çekti. Aygün, “Taksim`i işçi ve emekçilere hediye ettik” dedi.

YAŞAR TEŞEKKÜR ETTİ
Aygün ve beraberindekileri oldukça sıcak karşılayan Yaşar, ziyaretten dolayı memnun kaldığını belirterek; “Sıcak gündemimiz 1 Mayıs. 1 Mayıs`ı 33 yıl aradan sonra Taksim`de kutlamaktan oldukça mutluyuz. Geçmişte yapılan darbeler en çok işçi sınıfını yaraladı. Açıkçası özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması ve işçi sınıfının kendini daha iyi ifade etme olanağı bulduğu için teşekkür ederiz” dedi.

HEM MÜCADELE HEM MÜZAKERE
33 yıl sonra Taksim`de 1 Mayıs`ı kutlamanın bir ayrıcalık olduğunun altını çizen Yaşar, “Ne mücadelesiz müzakere olur ne de müzakeresiz mücadele olur. ‘Burayı mücadele ile mi aldık müzakereyle mi aldık?` denilirse bana göre her ikisiyle de aldık. Mücadele ve müzakere edilerek alınan karar işçi sınıfı için çok önemli bir karardı. Tarafları tebrik ediyorum ve emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

YAŞANANLAR UNUTULDU
Yaşar`ın ardından ziyaretlerinin sebebini açıklayan AKP İl Başkanı Zeki Aygün, 1 yıl önce Taksim Meydanı`nda yaşananları unutarak, şunları söyledi; “Ülkeyi yöneten bireyler olarak toplumun sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Tüm kesimleri kucaklamak amacıyla işçilere 1 Mayıs`ta Taksim`i hediye ettik. 33 yıldan beri kutlama yapılmayan Taksim Meydanı`nda bayram havası içinde, olaysız bir şekilde kutlanmıştır. Tüm işçi arkadaşlarımızı kutlamak için böyle bir ziyareti gerçekleştirdik.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ