KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
Tarhan KYK için KANUN TEKLİFİ VERDİ
Tarhan KYK için KANUN TEKLİFİ VERDİ
Güncel
21 Kasım 2017 Salı 11:14
  • 1350
  • 0

Tarhan KYK için KANUN TEKLİFİ VERDİ

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren ve çözüm bekleyen KYK borçları geri ödemesi ile ilgili Kanun Teklifi verdi. Tarhan’ın verdiği Kanun Teklifine göre öğrenciler mezun olduktan sonra sigortalı bir işe girmeden geri ödeme başlamayacak ve geri ödeme 10 yıl içerisinde yapılabilecek.

ÜNİVERSİTEDEN YENİ MEZUN OLANLARA BÜYÜK KOLAYLIK

Tahsin Tarhan “Eğitim sisteminin aksayan yönlerinden bir tanesi de işsizliğin yanı sıra üniversite düzeyinde eğitim gören öğrencilere verilen KYK bursunun geri ödemesi konusunda karşımıza çıkmaktadır.

Üniversite bitirdikten sonra iş bulmakta zorlanan gençlerimiz, öğrenim hayatları süresince aldıkları KYK Kredilerinin geri ödemesi konusunda da oldukça sıkıntı yaşamaktadırlar. Henüz iş hayatına atılmamış gençlerimizden öğrenim hayatları boyunca aldıkları burs ve kredileri daha işe başlamadan geri istemek adil değildir” dedi.

 

HER MEZUNA İŞ BULAMIYORSANIZ, FAKÜLTELERİ NEDEN AÇTINIZ

Tahsin Tarhan “ Gençlere inanmayan, kindar ve dindar nesil diye bölen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Şimdi de Başbakan düşünülmeden fakülteler açılmış, her mezuna iş bulamayız diye açıklama yapıyor. Her mezunun donanımlı bir birey olarak iş bulabilmesi, beyin göçünün sıfırlandığı bir ülke olabilmek için politikalar üretmesi gereken iktidardan bu sözleri duymak gerçekten çok acı. Biz gençler üniversite sonrası ekonomik olarak zora düşmesin diye Kanun Teklifi veriyoruz, Başbakan her mezuna iş bulamayız başınızın çaresine bakın diyor.  Rant ekonomisine can suyu olması için bahsedilen fakültelerin bir çoğu zaten AKP döneminde yapıldı. Bu anlayışı kabul etmek mümkün değildir.” dedi.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ