KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Tarihi Ömer Baba yıkılıyor
Tarihi Ömer Baba yıkılıyor
Güncel
20 Ekim 2009 Salı 16:06
  • 1602
  • 0

Tarihi Ömer Baba yıkılıyor

Kocaeli’de bir ilk olan Ömer Baba Restaurant için Büyükşehir Belediyesi’nden yıkım kararı çıktı. İlimizde 20 yılı aşkın bir süredir Fuar içinde hizmet veren Ömer Baba Restaurant’a neden yıkım kararı çıktığı ise merak ediliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Fuar içindeki eğlence yerleri bir bir kapatılırken, şimdi hiçbir gerekçe gösterilmeden, yaklaşık 6 yıldır kapatılmaması için mücadele veren Ömer Baba Restaurant`a yıkım karakı çıktı. Fuar Müdürlüğü tarafından uzun süredir yerini boşaltması için baskı yapılan Ömer Baba Restourant`ın sahibi Hakan Rüzgar, Fuar Müdürlüğü`nün haksız bir karar aldırdığını iddia etti.
 

BORCUMUZ DA YOK
Hakan Rüzgar, Fuar içinde bulunan işletmesinin kapanmasını istemiyor. Bunun için de 4 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`ndan radevu talep ediyor ancak başkandan bir türlü randevu alamıyor. Rüzgar “Başkanımız seçim çalışmalarında ‘Biz alkollü yerlerle uğraşmıyoruz. Kapatılan yerler borçu olan yerlerdir` demişti. Ömer Baba`nın borçumu var sayın başkanım. Neden yıkıyorsunuz?” diye konuştu.
 

20 KİŞİ EKMEK YİYOR
Rüzgar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kocaeli Fuar Müdürlüğü`nde yetki verilen insanlar daha önce Karamürsel`de ehliyetleri elinden alınan insanlar. Büyükşehir Belediyesi bu insanları başımıza getirdi. Onca insanın hakkı yendi. Ekmekleriyle oynandı. Ve halen de oynanıyor. Buna dur denmeyecek mi? Ne zamana kadar devam edecek bu süreç bunu da bilmiyorum. Tek şey söylüyorum özürlü 7 yaşında yeğenim var. Sabinin laneti üzerinize olsun. Ömer Baba Restaurant`ta 20 kişi ekmek yiyor böyle bir yer kapanırmı?”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ