KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Amatöre böyle mi destek verilir?
Amatöre böyle mi destek verilir?
Salon Sporları
13 Nisan 2010 Salı 17:22
  • 1255
  • 0

Amatöre böyle mi destek verilir?

İlimizin lisanslı tek gülle sporcusu Cansu Bıldır, sayısız başarı ve madalyaların sahibi

Yapı Kredi Kız Meslek Lisesi öğrencisi Cansu, gereken desteğin verilmemesinden ötürü spordan kopmak üzere. Genç sporcuya sahip çıkılmazsa belki de Milli bir değeri henüz yeşerirken tarihe gömeceğiz
 

Cansu, koptu kopuyor
Cansu Bıldır, Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un lisanslı tek güllecisi. 2007 yılında başladığı Gülle sporunde elde ettiği başarılarla Türkiye çapında ses getirdi. Gebze`de ikamet eden Çayırova`da tahsil yaşamını sürdüren Cansu, çok sevdiği spordan kopmak üzere. Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un yetenekli sporcusu, maddi imkansızlıklar nedeniyle spordan kopmak üzere. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ferdi sporlara, amatörlere destek verin, diyor Büyükşehir Belediye Kağıtspor`un tek güllecisi spordan adeta kopartılıyor.
 

Kağıtspor sahip çıkmıyor
Büyükşehir Belediye Kağıtspor takımının lisanslı sporcusu olan Cansu Bıldır, Gülle Atma`da büyük başarılara sahip. Yaşı küçük, başarıları büyük olan Cansu, maddi imkansızlıklar nedeniyle Gülle Atma`dan koptu kopuyor. Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü`nden sadece eşofman ve spor malzemelerinin dığşında hiçbir destek görmeyen Cansu`nun hali içler acısı. Ailesinin de ekonomik anlamda katkı sağlayamaması Cansu`yu sporu bırakmakla karşı karşıya getirdi. Öncelikle tahsil yaşamını tamamlamayı hedefleyen Cansu, spor yaşamını sürdürebilmek için destek bekliyor.
 

“Taş ata ata eğittim gördüm”
“Kocaeli`nde yapılacak jimnastik müsabakaları için öğrenci seçmelerinin Gülle sporuna başlamasına neden olduğunu dile getiren başarılı sporcu, “ Jimnastikçilerin antrenmanı yapılacaktı, bende katılmak istedim ama almadılar. Hiç duymadığım gülle sporunu orada onlardan duydum. Eve geldim, bilgisayardan gülle sporu hakkında bilgi edindim. Sonra yolda kullanılan parke taşlarını alarak evin arka bahçesinde ve yeşil alanlarda kendi kendime taşları atmaya başladım, kendimi taş atarak eğittim. Sonra okulda öğretmenlerime söyledim. Kocaeli`ndeki yarışmalara, ‘Beni de götürür müsünüz` dedim, ‘Götürürüz` dediler. Aileme durumu söyledim, kabul ettiler. Sonra Kocaeli`ne yarışmalara gittim, benden başka bu sporu yapan olmadığını gördüm. O zamandan beri gülle sporunu yapmaktayım.”
 

Maç izleyerek büyüdü
1994 doğumlu Cansu Bıldır, Gebze Adem Yavuz Mahallesi`nde oturuyor. 3 çocuklu Pakize – Bedir Bıldır çiftinin tek kız evladı. Annesi ev hanımı. Özel sektörde çalışan babası aynı zamanda Yenimahalle Kars-Ardahan-Iğdır Derneği başkanı. Pakize Bıldır kızı için, “Mahallede bütün çocuklar sokakta gezer ve oynarken evimizin tek kız çocuğu Cansu erkekler gibi televizyonun başından ayrılmazdı. Maç izleye, izleye büyüdü benim kızım” dedi.  Yapı Kredi Kız Meslek Lisesi çocuk bölümü ikinci sınıf öğrencisi Cansu Bıldır, “Okulumla sporu kesinlikle bir birinden ayırt etmekteyim, okulum benim için tek geleceğimdir. Bugünü kendime ve aileme ayırdım” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ