KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Taşeron işçiler işten çıkarıldı
Taşeron işçiler işten çıkarıldı
Güncel
30 Aralık 2009 Çarşamba 18:13
  • 2367
  • 11

Taşeron işçiler işten çıkarıldı

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde temizlik firmasına bağlı olarak çalışan 21 işçi sabah saatlerinde hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı

Kocaeli Devlet Hastanesi`nde çalışan taşeron temizlik işçileri sabah saatlerinde işten çıkarıldı.
Emsal firmasına bağlı olarak çalışan çoğunluğunu temizlik işçilerinin oluşturduğu 21 işçi, sabah 10.30 saatlerinde yetkililer tarafından odalara çağrılarak iş akitlerinin feshedildiklerini öğrendi. Aralarında 17 yıllık hastane çalışanlarının da olduğu 21 işçi atılmalarına tepki gösterdi. İşçilerin yeni yılda Emsal firmasının yerini alan Detay firmasıyla yapılan sözleşme gereği 160 olan çalışan sayısı 140`a indirilmesi nedeniyle çıkarıldığı iddia edildi. Yeni yıldan bir gün önce işlerinden olan işçiler ise haklarının sonuna kadar arayacaklarını ifade etti. İşten atılan 21 işçiyi temsilen başhekimle görüşmek isteyen İsmail Aytaş, Semra Kahvecioğlu ve Abdullah Keleş uzun süre bekletildi.
 

YENİ YIL HEDİYESİ
Bekleme esnasında gazetemize açıklama yapan 17 yıldır hastanede çalışan İsmail Aytaş,
gerekçesiz olarak işten çıkartıldıklarını ifade ederek,  “Sabah 10.30 sularında bizleri teker teker şeflerimiz çağırarak işten atıldığımızı söyledi. Gerekçe olarak da bize sadece anlaşma gereği olduğunu ifade edildi. Sabah saatlerinde işe başladık ve işlerimizi yaptıktan sonra çıkartılacağımızı öğrendik. Bize yeni yıl hediyesi verdiler. Hepimizin kendine göre borcu var, çocuklarını okuyor. Biz borçlarımızı nasıl ödeyeceğiz. Şimdi de başhekim ile görüşmek için bekliyoruz. Hala da görüşemedik. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız, eylemlerimizi de gerçekleştireceğiz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ