KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Tavşantepe ayağa kalktı!
Tavşantepe ayağa kalktı!
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 12:52
  • 3420
  • 15

Tavşantepe ayağa kalktı!

Mahalleli, Turkcell yetkililerine tepki gösterince olay yerine çok sayıda polis sevk edildi
İzmit Tavşantepe Mahallesi Doğuş Sokak üzerinde bulunan Ayla Koca`nın sahibi olduğu üç katlı binanın çatı katına Turkcell`in baz istasyonu kurmak istemesi mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı. Mahallelinin tepkisine rağmen Turkcell yetkilileri baz istasyonunda diretince ortalık karıştı. Mahalleye çok sayıda polis ekibiyle birlikte çevik kuvvet de sevk edildi. 
 
VAZGEÇMEK İSTEDİ
Bursa`da ikamet eden Ayla Koca, bir yıl önce Tavşantepe`deki binasının çatı katını Turkcell`e kiraya verdi. Ancak baz istasyonlarının insan sağlığına zararlı olduğunu öğrenince sözleşmeyi iptal etmek istedi. Turkcell buna rağmen istasyonu kurmakta diretince mahalle sakinleri ayaklandı. Bunun üzerine firma yetkilileri olay yerine polis çağırdı.
 
‘BİLMİYORDUM` DEDİ
Polisin mahalleye gelmesi vatandaşları iyice çileden çıkardı.  Mahallenin önde gelen isimlerinin devreye girmesiyle Turkcell yetkilileri istasyonu kurmadan olay yerinden ayrıldı. Mahallede her şeyin normale dönmesi üzerine polis ekipleri de geri çekildi. Ayla Koca ise baz istasyonunun zararından haberdar olmadığı için böyle bir sözleşme imzaladığını söyledi.
 
BİR BABANIN İSYANI
Ayla Koca`nın sahibi olduğu binada oturan 4 çocuk babası Bingöllü Mehmet Demir ise bir çocuğunun engelli olduğunu hatırlatarak baz istasyonunun kurulmasına isyan etti. Demir, “Burada 4 çocuğumla birlikte yaşıyorum. Bir çocuğum engelli. Bizleri düşünsünler. Neden insan sağlığını hiçe sayıyorlar” şeklinde konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ