KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Tavşantepe Cemevi’ne Büyükşehir desteği
Tavşantepe Cemevi’ne Büyükşehir desteği
Güncel
14 Aralık 2010 Salı 16:10
  • 2707
  • 0

Tavşantepe Cemevi’ne Büyükşehir desteği

Tavşantepe’de yapılması planlanan yeni cemevine Büyükşehir Belediyesi de her türlü desteği verecek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Tavşantepe Cem ve Kültür Evi`nde düzenlenen Muharrem orucu iftarına katıldı. Büyükşehir Cemevleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`ın da hazır bulunduğu iftarda hep birlikte oruç açıldı. İftar yemeğine katılanlara kuru fasulye, pilav, ayran ve mandalina ikram edildi.
 

CEMEVİ YENİLENECEK
Tavşantepe Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Ekber İncesu`nun ev sahipliği yaptığı iftar sonrasında cem salonuna geçildi. Burada alevi dedesinin Kerbela olayı ve Muharrem orucuna yönelik verdiği bilgilerin ardından Kur`an tilaveti ve erkân gerçekleştirildi. Cem salonundaki erkânın ardından etkinliğe katılanlarla sohbet eden Karaosmanoğlu, Tavşantepe Cemevi`nin yenileneceği bilgisini verdi.
 

DESTEK OLACAKLAR
Başkan Karaosmanoğlu, Tavşantepe`de yapılması planlanan yeni cemevine Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Yeni cemevinde sosyal donatılar ile kurs merkezleri de yer alacak. Başkanın bu açıklaması dernek yöneticilerini sevindirdi. Etkinliğin ardından özellikle mahallenin çocukları başkan Karaosmanoğlu`nun etrafına toplandı, sevgi çemberi oluşturdu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ