KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Tavşantepe sahipsiz!
Tavşantepe sahipsiz!
Güncel
29 Aralık 2012 Cumartesi 11:52
  • 1483
  • 8

Tavşantepe sahipsiz!

Tavşantepe Mahallesi’ndeki üye katılım töreninde konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Tavşantepe’nin sahipsiz bırakıldığını söyledi

CHP İzmit İlçe Yönetimi Tavşantepe Mahallesi`nde üye katılım töreni ve mahalle toplantısı düzenledi. Güney Kıraathanesi`ndeki etkinliğe; ilçe başkanı Selman Yıldırım, ilçe yöneticileri, meclis üyesi Mehmet Demirtaş, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ve partililer katıldı. Tavşantepeli 60 kişinin partiye üye olduğu toplantıda açılış konuşması yapan Tavşantepe mahalle komitesi sorumlusu Ali Bektaş, “Ülkemiz AKP nedeniyle ortaçağa doğru gidiyor. Başbakan`ın konuşmaları ülkeyi kamplaşaya götürüyor. Başbakan gittiği her yerde iş ve aş vaat edeceği yerde, ‘Evlenin en az 3 çocuk yapın` diyor. Kendisine biat edenleri çoğaltmak istiyor” dedi. 

 
TAVŞANTEPE MAĞDUR 
Daha sonra söz alan ilçe başkanı Selman Yıldırım, “Başkan seçildiğim ilk zamanlarda 15 kişiyle yola çıktık. Buraya geldiğimizde de az kişiydik. 6 ayda geldiğimiz nokta ortada. En çok ziyaret ettiğim mahallelerin başında Tavşantepe ve Bekirdere geliyor. Mahallenin sıkıntılarını yakından takip edeceğime söz vermiştim. Çünkü bu iki mahalle mağdur edilmiş. Hizmet gitmiyor. Bu mahallenin belli bölümüne sık ziyaretimizden dolayı hizmet geldi. Hizmetlerin yeterince yapılmadığı ve yarım bırakıldığı şikayetleri yine geliyor. Bu eksiklerin takipçisi olacağım” açıklamasında bulundu.
 
HAK ETMİYORSUNUZ
Tavşantepe`ye farklı gözle bakıldığını aktaran Yıldırım, “Burada CHP döneminde bir çok arkadaşımız belediyelerde çalışıyordu. 8 yılda bazı arkadaşlarımızı mecburen başka yerlere, işten atılmalara ya da emekli etme noktasına geldiler. Belediye 400 kişiyi Torba Yasa`yla gönderdi yeniden 600 e yakın kişiyi belediyeye aldı. Merak ediyorum son 2 yıl içinde Tavşantepe ve Bekirdere`de belediyede işe başlayan var mı? Bu mahalle hem hizmet alımında ciddi sıkıntıyla karşı karşıya hem de işsizlik sıkıntısı var. Sanki bu iki mahalle İzmit`in Mahallesi değilmiş gibi davranıyorlar. Bunları hak etmiyorsunuz” şeklinde konuştu.
 
KUTSAL BİR GÖREV
CHP`nin iktidar olduğu dönemleri hatırlatan Yıldırım, “CHP üretm, yol yapmış, okul yapmış. Diğeri ise o dönemlerde kurulan her şeyi satmış. Devletin elinde hiçbir şey yok. Yolları bile satmaya başladılar. Çare CHP`yi birinci parti yapmaktır. Hedefimiz ilk seçimlerde CHP`yi birinci parti konumuna getirmek. Sandıklara sahip çıkacağız. Sandık başında görev almak kutsal bir görev. Mahallenin en etkin isimleri sandıklarda görev yapacak. Bu dönemde herkes sorumluluk alacak ki bu kenti bir an önce kurtaralım. Yarın seçim kararı alınca CHP için çalışacak gönüllü 2 bin arkadaşımız var. 2013 Haziran ayında 5 bin kişi olmak istiyoruz” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ