KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
TGB’li gençler polise takıldı
TGB’li gençler polise takıldı
Güncel
23 Aralık 2012 Pazar 19:58
  • 2485
  • 16

TGB’li gençler polise takıldı

TGB’li gençler, liderleri Kubilay’ın şehit edilişinin 82. yıldönümünü anmak için yürümek isteyince polis engeline takıldı

TGB Kocaeli Şubesi, akşam saatlerinde liderleri Kubilay`ın şehit edilişinin 82. yıldönümünde Merkez Bankası önünde yürümek isteyince polis engeline takıldı. Vali Ercan Topaca`nın talimatı üzerine akşam saatlerinde yürüyüşe izin vermeyen emniyet görevlileri ile gençler arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Her ne kadar şube başkanı Yeşim Çakmak, emniyet görevlilerini ikna etmeye çalışsa da çabaları sonuç vermedi. Polisin kararlılığı üzerine gençler yürüyemeden Yürüyüş Yolu başında polis barikatı önünde basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

 
BAĞIMSIZLIK YENİDEN KAZANILACAK
Gençler adına basın açıklamasını yapan şube başkanı Yeşim Çakmak, “Bugün Türkiye`nin dört bir yanında milyonlarca Kubilay yürüyor. 1950`lerden itibaren emperyalizmin desteğiyle, şiddetle, darbeyle, provokasyonlarla Cumhuriyet`e yönelik saldırılarını sürdürmüş ve iktidar olmuştur. Emekçi halkımız alın terinin gerçek karşılığını alacak. Milletimizin birliği ve vatanımızın bağımsızlığı yeniden kazanılacak” diyerek Cumhuriyetin savunucu olduklarını ifade etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ