KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
THK’nin hedefi 3 bin kurban derisi
THK’nin hedefi 3 bin kurban derisi
Güncel
15 Kasım 2010 Pazartesi 15:52
  • 1344
  • 0

THK’nin hedefi 3 bin kurban derisi

Türk Hava Kurumu İzmit Şube Başkanı İbrahim Baylan bu yıl 3 bin adet kurban derisi toplamayı hedeflediklerini söyledi

THK İzmit Şube Başkanı İbrahim Baylan, gazetemize yaptığı açıklamada, geçen yıl 2 bin 500 adet deri topladıklarını bu yıl ise hedeflerinin 3 bin adet deri olduğunu söyledi. Baylan, şunları kaydetti: “Deri toplama hedefimiz gecen yıla göre oldukça yüksek. Geçen sene 2 bin 500 kurban derisi topladık, bu yıl ise 3 bin kurban derisi toplamayı hedefliyoruz. Toplanan deriler yapılan ihaleyi kazanan Nirgiz Et Kasap, Mert Dericilik ve Moda Kürk`e tanesi 5 TL`den satılacak. Bu yıl deri fiyatları geçen yıla oranla yarı yarıya düştü. 10 TL olan deriler, bu yıl 5 TL`ye alıcı buluyor.” 
 

10 BİN ADET POŞET
Baylan ayrıca, toplanan derilerden elde edilecek gelirin, yüzde 50`sinin Kocaeli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu`na, yüzde 4`nün Kızılay`a, yüzde 3`nün Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu`na, yüzde 40`nın ise Türk Hava Yolları`na pay edileceğini bildirdi.
Üzerinde THK logosu bulunan 12`si valiliğe ait toplam 18 aracın 08.00-18.00 saatleri arasında 60 personelle birlikte tüm ilçelerde deri toplayacağını kaydeden Baylan, ayrıca bir telefonla vatandaşın ayağına kadar gidileceğini söyledi. Baylan, 10 bin adet üzerinde THK logosu bulunan poşet ve göz bandı bastırdıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 

VATANDAŞLARI UYARDI
“Carrefour Alışveriş Merkezi`nin önündeki kurban satış yerinde ve mezbahalarda, üzerinde THK`nin logosunun olduğu göz bandı ve poşetleri vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtarak, deri bağışlarının artmasını sağlayacağız. Vatandaşlar aldıkları kurbanın gözlerini bu bantlarla kapatacak ve poşetlere koydukları etleri fakirlere dağıtacak.” Türk Hava Kurumu`nun ismini kullanarak deri toplayanlara karşı vatandaşı uyarmayı da ihmal etmeyen başkan Baylan, “Adımızı kullanan kişilerden mutlaka yetki belgelerini isteyin ve kolluğunun olup olmadığına bakın” şeklinde konuştu. 
Ahmet AKÇAALAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ