KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Camiaya birlik çağrısı
Camiaya birlik çağrısı
Kocaelispor
15 Nisan 2010 Perşembe 14:14
  • 811
  • 0

Camiaya birlik çağrısı

Çaykur Rizespor taknik direktörü Ümit Kayıhan tüm camiaya birlik çağrısında bulundu.

Ç.Rizespor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, K.Karabükspor karşısında alınan 3-0'lık yenilgi sonrası çeşitli kararlar aldıklarını hatırlatarak, ''Kemal Aslan, Erhan Küçük, Mustafa Özkan ve Özgürcan Özcan, yönetim kurulu kararı ile kadro dışı bırakıldı. Ancak başarısızlığın faturasını sadece bu arkadaşlara kestiğimiz anlaşılmasın.'' dedi.

Görev yaptığı sürede kadro dışı bırakılan oyuncuların idman performanslarını maçlara yansıtamamalarının aldıkları bu kararda etkili olduğunu belirten Kayıhan, ''Kendilerinden büyük beklentilerle kulübümüze gelen bu arkadaşlar, beklentilerimize cevap veremeyince yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Bundan sonra diğer arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz.'' dedi.

Kadro dışı bırakılan futbolcuların karakterine kefil olduğunun altını çizen Kayıhan, sözlerine şöyle devam etti:

''Hepsi kaliteli çocuklar. Ancak istenilen performansa ulaşamadılar. Bazı arkadaşlarımız maalesef Ç.Rizespor'u kafa olarak bitirmiş. Bunun dezavantajını yaşıyoruz. Şampiyon yapma hedefi ile geldikleri Ç.Rizespor'da elde edilen başarısızlıkların ardından futbolcularda psikolojik bir düşüş oldu. Ancak bu takımda hepimiz küme düşme havuzunun içerisindeyiz. Ç.Rizespor'un yaşayacağı başarısızlıktan ben dahil kimse kendini soyutlayamaz. Ona göre gerekli önlemleri almamız lazım.''

Zaman olarak çok kritik bir dönemde olduklarını anımsatan Kayıhan, ''Şu anda yapacağımız her türlü eleştiri ve açıklama olumsuz tepki yapabilir. Başarısızlığı belli kişilere veya tek bir kişiye yüklemek doğru değil. Şu anda tek yürek olmak zorundayız. Ç.Rizespor'un menfaatini hep beraber koruyalım. Şehir olarak dört hafta daha var gücümüzle bütünlüğümüzü sağlayalım. Sezon sonunda her şeyi açık açık masaya yatıracağız. Çünkü başka Ç.Rizespor yok.'' dedi.

Her takımda yaşanan maddi sıkıntıların Ç.Rizespor'da da olduğunu itiraf eden Kayıhan, futbolcuların alacaklarının her kuruşunun resmi olarak kayıt altına alındığını, maç başı bedellerinin Bank Asya 1. Lig'in çok üzerinde rakamlar olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ