KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Tiyatrocuların ilk ders heyecanı
Tiyatrocuların ilk ders heyecanı
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 13:11
  • 869
  • 0

Tiyatrocuların ilk ders heyecanı

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Tiyatro Okulu’na girmeye hak kazanan öğrenciler ilk ders heyecanını yaşadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, başta üniversitelerde oyunculuk eğitimi almak isteyen gençler olmak üzere sanatsal eğitimlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar için geçtiğimiz ay bir sınav gerçekleştirmişti. Sınavda ter döken 170 aday arasından başarılı olan ve tiyatro okuluna girmeye hak kazanan öğrenciler, ilk ders heyecanı ve mutluluğunu yaşadı.

 
UYGULAMALI EĞİTİM
Öğrencileri, tiyatro ve sahne konusunda teorik ve pratik donanıma kavuşturmak amacıyla hayata geçirilen okulda, ilk olarak katılımcıların birbirleriyle tanışıp kaynaşması sağlandı. Tiyatro okulunda eğitim alan öğrencilere, şehir tiyatrolarının kurumsal yapısı, işlevi ve tiyatro disiplini hakkında bilgi de verildi. Bir yıl boyunca sürecek okulda eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları tarafından verilecek.   
 
TİYATRO SANATÇILARINDAN
Öğrenciler Işık Öztorun, Pınar Ünsal, Seçil Mutlu, Utku Oğuz, Seda Güven Şahin, Ferdi Yıldız ve Zeynep Özan tarafından hareket, dans, doğaçlama, diksiyon, sahne bilgisi, Türk ve Dünya Tiyatro Tarihi, oyun incelemesi, oyun sahnelenmesi, kamera oyunculuğu ve role hazırlık derslerini ücretsiz olarak görecekler.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ