KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Yenidoğan isyanlarda
Yenidoğan isyanlarda
Amatör Futbol
04 Nisan 2010 Pazar 14:16
  • 1184
  • 0

Yenidoğan isyanlarda

İkinci Amatör Küme C Grubu’nda mücadele eden Yenidoğan Serdarspor Yönetimi Kurulu adına kulüp başkanı Abdulkadir Bayraktutar gündemde bomba etkisi yapacak açıklamalarda bulundu

AMATÖRÜN RUHU BOZULDU
Yenidoğan Serdarspor Kulübü Başkanı Abdülkadir Bayraktutar, belediye destekli spor kulüplerinin ön splana çıktığına dikkat çekti. Kocaeli`nin sanayi kenti olduğunu dile getiren Bayraktutar, gençliğe hizmeti amaç edinen spor kulüplerine sahip çıkılması ve destek verilmedi gerektiğini vurguladı. bayraktutar, “ Takdir edersiniz ki amatör spor amatör ruhla amatör bedenle Türk sporuna ve Dünya sporuna katkıda bulunmaktır. Eğitimli, kültürlü sağlıklı ahlaklı sporcular yetiştirmektir. Günümüz dünyasında amatör ruhun sadece semt takımlarında kaldığı bir gerçek. İlimizde bulunan 13 belediye takımının amatör ruhu ekonomik anlamda bozuyor. Semt takımlarının gerek ekonomik anlamda, araç ve gereç anlamında gerekse tesis anlamında uçurumlar var. Belediye takımları ile semt takımlarının aynı ölçülerde aynı guruplarda rekabet ederek sporcu yetiştirdiğimek çok zor. Semt takımlarında oynayan sporcuların spor arzusunu düşünce ve fikirlerinin değiştirdiği ortamlar kendilğinden oluşuyor”dedi.

BÖYLE REKABET OLMAZ
Haksız rekabet karşısında kulüp olarak yapabilecekleri fazla bir şey olmadığına dikkat çeken bayraktutar, “ Bu haksız rekabetten kaynaklanan belediyelerin amatör ruhuna ekonomik katkılarının adaletsizliğinden amatör ruha kurumsal ezici üstünlük sağladığından semt takımlarının yönetici idareci ve sporcularının arzusunu şevkini ister istemez kırıyor. Örneğin belediye takımlarının sayıca kalabalık yöneticileri ekonomik anlamda belediye bütçelerinden girdileri gelir getiren tesisleri sporcu nakilleri için araçları ve her branşın bir kaç antrenörü olduğunu gözlemlemekteyiz. Nihayetinde semt takımlarının mahalle insanlarından oluşan vefakar yöneticilerinden başka hiç bir şeyi olmayıp spor yapabilmek için ilimizde bulunan gençlik spor müdürlüğünün spor sahalarında sırtımızda spor malzemeleri ile gidip gelmekten başka çaremiz yok. Böyle bir ortamda birbirimizle rekabet etmenin rekabet adaletsizliğini oluşturduğunu ilimiz saygıdeğer belediye başkanlarına sayın valimize ve ilimiz spor kamuoyunun bilgisine sunuyorum”şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ