KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7660 TL
  • 6.3561 TL
  • 7.4267 TL
Kocaeli Zirve
TKP’li öğrenciler Ankara’da gidiyor
TKP’li öğrenciler Ankara’da gidiyor
Güncel
02 Aralık 2011 Cuma 10:27
  • 0

TKP’li öğrenciler Ankara’da gidiyor

Türkiye Kominist Partisi Kocaeli üyesi gençler, ‘Hopa Davası’nda tutuklu arkadaşları için 9 Aralık’ta Ankara Adliyesi’nde bir araya gelecek

Geçtiğimiz Mayıs ayında Hopa`da AKP`nin seçim mitingi sırasında protesto yapılmış, polis müdahalesiyle emekli öğretmen Metin Lokumcu hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayları Ankara`da protesto eden bir grup öğrenci gözaltına alınarak tutuklama kararı çıkartılmıştı. Bu nedenle Kocaeli TKP`li gençler basın açıklaması yaparak tutuklu arkadaşları için 9 Aralık`ta Ankara Adliyesi`nde buluşacaklarını ifade etti. TKP`li gençler adına açıklama yapan Erkan Aslan, parti üyesi Cüneyt Çakır dahil, tüm öğrencileri 9 Aralık`taki duruşmada yalnız bırakmayacaklarını söyledi.
 

500 ÖĞRENCİ CEZAEVİNDE
AKP`nin kendisine engel olarak gördüğü herkesi tasfiye etmeye soyunduğunu söyleyen Erkan Aslan, “Sadece puşi taktığı için 21 aydır cezaevinde yatan öğrenci arkadaşlarımız var. Şuan ülkemizde 500`e yakın öğrenci cezaevinde. Bugün bu sayı bir üniversitenin amfisinden daha büyük. Ülkede kurulan adaletsizliğe üniversite öğrencilerinin karşı çıkması bir sorumluluktur” diyerek tepkisini dile getirdi.
 

HASIRALTI ETMEYECEĞİZ
Daha sonra açıklama yapan TKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet İnam ise, üniversite öğrencilerinin yaşanan ülke sorunlarına ses çıkarmaması ve hasıraltı etmesinin beklendiğinin belirtti. İnam, “Biz görmezden geldikçe, hapishaneler gencecik insanlarla dolacak. Biz görmezden geldikçe rektörler, öğrencileri aptal yerine koyacak. Depremde ölenlerin ardından aptalca açıklamalar yapılıyor. Gençler bu ülke için mücadelesini sürdürecek” diye konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ