KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Toltar:Sadece 24 Kasım’da hatırlamamalıyız
Toltar:Sadece 24 Kasım’da hatırlamamalıyız
Güncel
Hanifi Surun
24 Kasım 2017 Cuma 11:13
  • 663
  • 0

Toltar:Sadece 24 Kasım’da hatırlamamalıyız

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde eğitimin ana rol oynadığına şüphe yoktur. Öğretmenlerimiz hepimizin geleceğini şekillendirmede ana unsurdur.

 

Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ özdeyişinde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği misyon toplumsal ve bireysel anlamda bütün önem ve özeni hak etmektedir. Bizlere düşen görev bu hakkı teslim etmek, öğretmenlerimizi sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde hatırlamak hatasına düşmemek, sorunlarını çözmede yardımcı olmak onlara gereken saygıyı ve değeri göstermek olmalıdır.

 

ÖĞRETMENLERİN ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ

Annesinin kucağından ilk kez ayrılıp, emanet gelen çocuklarımızı şefkatiyle kucaklayıp, hayat okyanusunda yelken açtıran, karşısına çıkacak çetin yolları, o yolları nasıl yürüyeceğini gösteren, karanlık yollarda önünü aydınlatacak meşaleleri yakan, milyonlarca çocuğun gelişmesinde, benliğini bulmasında, yarınlara hazırlanmasında sonsuz emek harcayan siz değerli öğretmenlerimizin üzerimizdeki hakkınızı anlatmaya kelimeler yetmez.

 

Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak gibi yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu'nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ