KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Topaca: Artık 6 ayda okul yapıyoruz
Topaca: Artık 6 ayda okul yapıyoruz
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 12:56
  • 1333
  • 4

Topaca: Artık 6 ayda okul yapıyoruz

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Milli Eğitim İl Kurulu’nu makamında kabul eden vali Topaca, okulların fiziki imkanlarının kolaylıkla düzeltildiğini ve artık 6 ayda okul yapılabildiğini söyledi
Kocaeli Valisi Ercan Topaca, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle dün Milli Eğitim İl Kurulu`nu makamında kabul etti. Ziyarete vali yardımcısı Ali Sözen, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerden oluşan bir heyet katıldı. Öğretmenleri kapıda karşılayan vali Ercan Topaca`ya çiçek takdim edildi. Ziyarette konuşan Topaca, öğretmenlerin iyi ortamda ve şartlarda çalışmasının gelecek nesillerin yetişmesi için çok önemli olduğunu belirtti.
 
17 BİN ÖĞRETMEN
Türkiye`nin yetişmiş insan gücü bakımından zengin olduğunu belirten Topaca, “Öğretmenlerimiz büyük bir emeğin sahibi. Bugün Türkiye genelinde 700 bin, Kocaeli`de ise 2 bin sözleşmeliyle birlikte toplamda 17 bin öğretmenimiz var. İlimizde bu sayıda öğretmenlerimizin olması geleceğe umutla bakmamızın en önemli sebebi. Özellikle toplumun birbirini sevmeye ve saymaya bu kadar çok ihtiyaç duyduğu dönemde öğretmenlerimiz geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” dedi.
 
EĞİTİMİN ÖNEMİ BÜYÜK
Kentleşmeyle birlikte bugün toplumsal olaylara bakıldığında eğitimin öneminin daha da belirgin hale geldiğini söyleyen vali Topaca, “Bizler, öğretmenlerin hak ettiği değeri bulmasını isteriz. Ülkemiz çok hızlı gelişiyor. Bazen gelişmeleri takip etmekte bile zorlanıyoruz. Devletimiz, bütün meslek gruplarında olduğu gibi öğretmenlerimizin de maddi ve manevi anlamda beklentilerini hızla karşılayacaktır” şeklinde konuştu.
 
SIKINTI AŞACAĞIZ
“Eskiden okul tadilatlarında sorunlar yaşanırdı, zorluklar çekilirdi” diyen Topaca, “Şimdi ise, her yıl sorun yaşayan tüm okullarda iyileştirme ve tadilat çalışmalarını rahatlıkla yapabiliyoruz. Neredeyse tüm okullarımız doğalgazla ısınıyor. Fiziki imkanlarımız gelişti. Yeni okul inşaatlarını da 6 ayda tamamlıyoruz” dedi. LYS konusunda da şansızlık yaşadıklarını belirten Topaca, “O sıkıntıyı da aşacağımıza inanıyorum. Bu konuda bazı stratejiler geliştiriyoruz” ifadesini kullandı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ